Založ si blog

Je tu šanca

Prezidentské voľby na Slovensku dopadli v prospech všetkých obyvateľov Slovenska. Po opadnutí prvotných emócií sami uvidíme, že okno príležitostí sa neotvorilo len ľuďom, ktorí volili P.Pellegriniho, ale aj zanieteným a momentálne sklamaným podporovateľom I.Korčoka.
.
Tí čo si myslíte, že po vymenovaní nového prezidenta na Slovensku už nevyjde slnko, pretože súčasná vládna moc získa všetko, tak vedzte, že momentom vymenovania prezidenta vláda preberá na seba aj všetku zodpovednosť za riadenie krajiny v nasledujúcom období. Dnešní politici pri kormidle sa nebudú môcť na nič vyhovárať a výsledky ich vládnuceho obdobia sa zhrnú len na ich hlavu, a nie na hlavu niekoho iného. Môžu sa z nich stať hrdinovia, ale aj naopak zradcovia nášho národa.
.
Presne ako počas uplynulého štvorročného obdobia, kedy moc na Slovensku mala v rukách skupina politikov, ktorých rozhodovanie bolo priamo zviazané deštrukčnou zahraničnou politikou, ktorá nás doviedla na okraj kolapsu našej ekonomiky. Výsledkom minulej vlády, ktorá sa svoje deštrukčné kroky snažila otvorene hádzať na hlavu rôznych pseudo-odborníkov a nastrčených bielych koní, dokonca chvíľku sme sa tvárili, že máme úradnícku vládu zloženú z nezávislých odborníkov, bol viditeľne znížený komfort a kúpna sila nášho obyvateľstva. Neschopní politici platení zahraničím sa nedokázali vyviniť v očiach väčšej časti obyvateľstva za svoje zlyhania, a svojou podporou Korčoka ho vopred predurčili k neúspechu.
.
Nie je doba, ktorá praje názorovým kotrmelcom. Dnes sa všetko nahráva, všetko sa konfrontuje, dnes v informačnej dobe vyhrávajú názorovo priami ľudia, ktorých filozofia je opretá o pomoc druhým a nie o boj s nimi. Nachádzame sa vyslovene na úsvite novej doby ľudstva, v ktorej sa porozumenie vyšplhá na doteraz nevídanú úroveň. Všetko sa deje prirodzene, automaticky spolu s pochopením nových princípov, a používaním nových technológií.
.
Nový slovenský prezident bude čeliť obrovskému zahraničnému tlaku, ktorý sa upokojí na konci tohto roka. Prezidentské voľby v Amerike zmenia svet a zaradia ručnú brzdu bláznovstvu. Dovtedy je však dôležité čeliť deštrukčným chúťkam zopár idiotom, ktorí sa radi hrajú na vojakov cudzími rukami.
.
Je tu šanca, že Pellegrini v rozhodujúcej chvíli tlaku nepodľahne, opre sa o suverénny a mierový názor väčšiny nášho obyvateľstva prejavený vo voľbách, a podrží nás pred zahraničím. Je tu šanca na nadviazanie kvalitatívne nových medzinárodných vzťahov, hlavne s Maďarskom, s Českom, s Poľskom, s Ukrajinou, s Ruskom, a celkovo je tu šanca na upokojenie situácie v našom priestore. Je tu šanca, že nasledujúce obdobie sa na Slovensku opraví, čo sa v minulosti pokazilo, opraví sa čo je viditeľne zlé vďaka kontrastu, ktorý sme videli počas prežitých ťažších čias. Je šanca na naštartovanie novej budúcnosti Európy, Euroázie, tvorenej na základe spolupráce, nie na základe vojny. Je šanca, že všetci obyvatelia oveľa viac získame v časoch mieru, ako v časoch otvorenej vojny. Je tu šanca na zvýšenie životného štandardu ľudí v dvadsiatom prvom storočí.
.
Tú šancu treba využiť pevným mierovým postojom, na zlyhania už nie je čas, zlyhaniam dnešná doba nepraje.
.
.
Juraj Tušš

Útok na našu suverenitu, útok na Fica, vôbec nie osamelým vlkom.

26.05.2024

Prednedávnom bol spáchaný atentát na premiéra Slovenskej republiky priamo pred publikom, pred kamerami, na ulici v meste Handlová. Udalosť síce šokujúca, ale vôbec nie neočakávaná. Sám premiér vyjadril obavy o možné podobné incidenty zhruba pred mesiacom na svojej stránke, kde varoval, nie náhodou, ale z čistej prezieravosti, o možnosti skorého útoku na verejného [...]

Loki

05.05.2024

Chcel by som upozorniť na veľmi zaujímavý seriál s názvom LOKI. Zaujal ma svojou hlavnou myšlienkou, ktorá ho sprevádza počas jeho celého dvojsériového trvania. Myslím, že jeho tvorcom sa podarilo úspešne dostať k mladšej generácií veľmi dôležitý kontrast filozofických úvah, ktoré ponímajú o individualizme a o kolektivizme. Vďaka tomuto kontrastu a nastolenej [...]

Divné čísla a nejasný výsledok.

25.03.2024

ALEBO, KEBYŽE SOM KORČOK VOLÍM V DRUHOM KOLE PELLEGRINIHO..Prvé kolo prezidentských volieb so sebou prinieslo veľa prekvapení (aspoň pre mňa). Za prvé to bola nízka účasť, aj keď je pravda, že bola o pár percent vyššia ako účasť v minulých prezidentských voľbách. Bohužiaľ napriek skutočnosti, si nemôžem pomôcť, ale v dnešnom čase, keď v našich susedných [...]

Macron

Macron opäť varuje pred extrémami, ktoré vraj môžu viesť k občianskej vojne

24.06.2024 23:41

Francúzsky prezident varoval, že programy krajnej pravice a krajnej ľavice môžu viesť k občianskej vojne.

Benjamin Netanjahu

Netanjahu svojím konaním pri nákupe ponoriek ohrozil bezpečnosť Izraela, vyhlásila komisia

24.06.2024 23:14

Izrael kúpil plavidlá od nemeckého staviteľa lodí na základe zmluvy v hodnote dve miliardy dolárov, ktorá je teraz pod drobnohľadom pre možnú korupciu.

požiar, Podunajské Biskupice, hasiči

V Bratislave horí skládka odpadu. Pozatvárajte si okná a nevychádzajte von, vyzýva mestská časť

24.06.2024 22:53

Uhasenie náročného požiaru sa odhaduje až v ranných hodinách.

chorvátski vojaci, cvičisko Josipa Markiča pri Knine

Chorvátsko po výbuchu, pri ktorom zomrelo dieťa z Česka, odložilo vojenské cvičenie

24.06.2024 22:23

Na cvičisku Josipa Markiča pri Knine totiž pokračujú previerky súvisiace s minulotýždňovým tragickým výbuchom.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 238257x
Priemerná čítanosť článkov: 2978x

Autor blogu

Kategórie