Založ si blog

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, ale aj o našom vlastnom „samo-riadení“.

.

POKUS – OMYL

.

Aby sme pochopili ich dôležitosť, musíme si v samotnom základe uvedomiť akým spôsobom sa ľudia učia byť ľuďmi. Tieto križovatky, alebo aj zlomové body ukazujú „učiteľom“, či je naďalej potrebné obyvateľstvo učiť pomocou dopustenia známou logikou: pokus – omyl, alebo či je už obyvateľstvo dostatočne zrelé na spustenie „samo-riadenia“ spoločnosti. Skrátka zlomové body sú lakmusovým papierikom našej vlastnej suverenity, našej autonómnosti.

.

Pri neúspešnom pochopení situácie, pri nedostatočnom spravení IQ testu, pri omyle, nás totižto križovatky automaticky vedú cestou dopustenia, ktorá nám životnú situáciu neustále zhoršuje. Následný znížený životný komfort má za úlohu nás naučiť správne chápať, správne žiť, takzvane otvoriť si oči. Počas tejto náročnej cesty sa stretávame s nesmierne kontrastnými situáciami, ktoré nám práve pomáhajú otvoriť si oči a uvidieť správne cesty, správne riešenia nadchádzajúcich križovatiek, nadchádzajúcich IQ testov. Ak však ani pomocou kontrastu nie sme schopní uvidieť, a silou mocou sa držíme na zvieracej úrovni zabarikádovaní nejakou formou fanatizmu, potom sme schopní sa na nepríjemnej ceste zacykliť a spraviť si zo života peklo.

.

Treba pochopiť základné pravidlo, že my nebojujeme so zlom, ale s hlúposťou. Naša nevedomosť nám vytvára v živote nepríjemné situácie, vytvára nám peklo zo života, ale zároveň nám tiež automaticky vytvára tlak na naše uvedomenie sa. Náš život preto môžeme chápať aj ako neustálu cestu samo-uvedomovania sa, vzdelávania sa, a keďže len čisto teória je pri vzdelávaní na nič, a potrebná je prax, pokus-omyl treba chápať ako prirodzenú formu nášho „duchovného“ rastu.

.

POSLEDNÁ KRIŽOVATKA BOLA OMYLOM

.

Aby ste si ľahšie vedeli vizualizovať to o čom píšem, pozrime sa na priebeh a dopad nášho posledného IQ testu – plošného testovania. Skrátka ľudia boli či z naivity, alebo pod hrozbou stratenia práce dotlačení na úplnú blbosť, ktorá zapríčinila (ako je dnes už podľa štatistík zrejmé) šialenú nad-úmrtnosť obyvateľstva a naštartovanie zániku malého a stredného podnikania na Slovensku. Naša naivita a naše podvolenie sa pre hlúposť spôsobilo nielen žiaľ nad stratou našich blízkych, ale aj obmedzenie našej slobody a krach stovky podnikov. Píšem vám, ak by sme sa maškarády vtedy nezúčastnili, dnes by križovatka, na ktorej momentálne stojíme, mala úplne inú tvár a situácia by bola dnes o to ľahšia.

.

Od plošného testovania doteraz ubehol nejaký čas, všimli sme si tie obrovské kontrasty počas tejto dvojročnej „cesty“?

.

ČO NÁS ČAKÁ

.

Je len na nás do akej miery sme si schopní uvedomiť skutkový stav našej spoločnosti, pokiaľ však ani tentoraz skúšku nespravíme, naštartujeme novú úroveň dopustenia, ktorá bude násobná tej minulej. Už nebudeme stáť len pred takzvaným zdravotným rizikom a chudobou, dnes sa pohybujeme nad priepasťou otvorenej vojny, nad priepasťou šialenstva.

.

Nie je žiadna náhoda, že v Poľsku už prebieha mobilizácia záloh, nie je náhoda, že Čechom sa dotláča generál za prezidenta, a nie je náhoda, že našej politickej scény sa chce zmocniť americká ambasáda skrz prezidentku a „jej“ vládu odborníkov z „progresívneho Slovenska“, pripravuje sa totižto nový útočný front vedený Poľskom smerujúcim do Moskvy. Náš priemysel, naša energetická infraštruktúra sa pripravuje na urýchlenú výrobu v období vojny. Kým naše malé a stredné podniky a naše domácnosti vďaka finančným špekuláciám budú trpieť deficitom energie, všetka vyrobená energia z našich elektrární sa presmeruje do vojenského priemyslu Európy. Európa na náš úkor štartuje zbrojenie. Preberme sa!

.

ZÁVER

.

Jeden by si mohol myslieť, že horšie ako je dnes už nemôže byť a konečne sa už odrazíme od dna, žiaľ nie je tomu tak. Naše doterajšie neúspechy v rozhodovaní sa, sa musia pretaviť do nášho života, kvôli výučbe, avšak dnes sme schopní, ak si to konečne uvedomujeme, pozmeniť našu naplánovanú budúcnosť a vyhnúť sa peklu v nasledujúcom krátkodobom horizonte. Per – partes sme schopní odkloniť smerovanie od samo-zničenia.

.

Hlasom v referende spolu hádžeme prvé drievko do rozbehnutého kolesa bláznovstva. Referendum je ďalším lakmusovým papierikom uvedomelosti obyvateľstva. Ak sa naša väčšina v ňom zviditeľní, oveľa ľahšie sa nám spolu postaví aj na odpor voči chystanému bláznovstvu. Ak sa však podvolíme, už čoskoro nás rozdelených poženú na front ako mäso pre delá spolu s Poliakmi a Čechmi, s Litovcami a Estóncami, spolu s Bulharmi a Rumunmi. Vojna je cítiť vo vzduchu.

.

Nikdy nepochopím, prečo uvedomenie väčšiny ľudí nastáva až v pekle, keď je to také jednoduché už predtým…

.

.

Juraj Tušš

Je tu šanca

07.04.2024

Prezidentské voľby na Slovensku dopadli v prospech všetkých obyvateľov Slovenska. Po opadnutí prvotných emócií sami uvidíme, že okno príležitostí sa neotvorilo len ľuďom, ktorí volili P.Pellegriniho, ale aj zanieteným a momentálne sklamaným podporovateľom I.Korčoka..Tí čo si myslíte, že po vymenovaní nového prezidenta na Slovensku už nevyjde slnko, pretože súčasná [...]

Divné čísla a nejasný výsledok.

25.03.2024

ALEBO, KEBYŽE SOM KORČOK VOLÍM V DRUHOM KOLE PELLEGRINIHO..Prvé kolo prezidentských volieb so sebou prinieslo veľa prekvapení (aspoň pre mňa). Za prvé to bola nízka účasť, aj keď je pravda, že bola o pár percent vyššia ako účasť v minulých prezidentských voľbách. Bohužiaľ napriek skutočnosti, si nemôžem pomôcť, ale v dnešnom čase, keď v našich susedných [...]

Kebyže som Pellegrini, volím v týchto prezidentských voľbách Harabina

09.03.2024

Pre pochopenie mojej logiky, treba chápať súčasnú situáciu, v ktorej sa nielen Slovensko, ale aj celá Európska únia nachádza. Uplynulé roky plné paradoxných rozhodnutí nám dokonale odhalili riadiacu štruktúru širšieho európskeho priestoru, v ktorom mnohé krajiny, vďaka seba zničujúcim rozhodnutiam utrpeli citeľný znížený komfort vlastného obyvateľstva. [...]

loď, trajekt, potopený

V Stredoafrickej republike zahynulo pri potopení sa lode 58 ľudí

20.04.2024 18:56

Podľa svedkov viezla rybárska loď na rieke Mpoko v Bangui viac ako 300 osôb.

Čaputová

Prezidentka s tímom vysadila na Záhorí šesťtisíc stromčekov

20.04.2024 18:41

Zuzana Čaputová zasadila strom aj v Malackách v tamojšom Zámockom parku.

Tunde Onakoya

Nigérijský šachista prekonal rekord, na Times Square hral šach cez 58 hodín

20.04.2024 17:26

Tunde Onakoya dúfa, že sa mu vďaka tomuto výkonu podarí zhromaždiť milión dolárov na podporu vzdelávania detí v Afrike.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 78
Celková čítanosť: 227493x
Priemerná čítanosť článkov: 2917x

Autor blogu

Kategórie