Založ si blog

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, ale aj o našom vlastnom „samo-riadení“.

.

POKUS – OMYL

.

Aby sme pochopili ich dôležitosť, musíme si v samotnom základe uvedomiť akým spôsobom sa ľudia učia byť ľuďmi. Tieto križovatky, alebo aj zlomové body ukazujú „učiteľom“, či je naďalej potrebné obyvateľstvo učiť pomocou dopustenia známou logikou: pokus – omyl, alebo či je už obyvateľstvo dostatočne zrelé na spustenie „samo-riadenia“ spoločnosti. Skrátka zlomové body sú lakmusovým papierikom našej vlastnej suverenity, našej autonómnosti.

.

Pri neúspešnom pochopení situácie, pri nedostatočnom spravení IQ testu, pri omyle, nás totižto križovatky automaticky vedú cestou dopustenia, ktorá nám životnú situáciu neustále zhoršuje. Následný znížený životný komfort má za úlohu nás naučiť správne chápať, správne žiť, takzvane otvoriť si oči. Počas tejto náročnej cesty sa stretávame s nesmierne kontrastnými situáciami, ktoré nám práve pomáhajú otvoriť si oči a uvidieť správne cesty, správne riešenia nadchádzajúcich križovatiek, nadchádzajúcich IQ testov. Ak však ani pomocou kontrastu nie sme schopní uvidieť, a silou mocou sa držíme na zvieracej úrovni zabarikádovaní nejakou formou fanatizmu, potom sme schopní sa na nepríjemnej ceste zacykliť a spraviť si zo života peklo.

.

Treba pochopiť základné pravidlo, že my nebojujeme so zlom, ale s hlúposťou. Naša nevedomosť nám vytvára v živote nepríjemné situácie, vytvára nám peklo zo života, ale zároveň nám tiež automaticky vytvára tlak na naše uvedomenie sa. Náš život preto môžeme chápať aj ako neustálu cestu samo-uvedomovania sa, vzdelávania sa, a keďže len čisto teória je pri vzdelávaní na nič, a potrebná je prax, pokus-omyl treba chápať ako prirodzenú formu nášho „duchovného“ rastu.

.

POSLEDNÁ KRIŽOVATKA BOLA OMYLOM

.

Aby ste si ľahšie vedeli vizualizovať to o čom píšem, pozrime sa na priebeh a dopad nášho posledného IQ testu – plošného testovania. Skrátka ľudia boli či z naivity, alebo pod hrozbou stratenia práce dotlačení na úplnú blbosť, ktorá zapríčinila (ako je dnes už podľa štatistík zrejmé) šialenú nad-úmrtnosť obyvateľstva a naštartovanie zániku malého a stredného podnikania na Slovensku. Naša naivita a naše podvolenie sa pre hlúposť spôsobilo nielen žiaľ nad stratou našich blízkych, ale aj obmedzenie našej slobody a krach stovky podnikov. Píšem vám, ak by sme sa maškarády vtedy nezúčastnili, dnes by križovatka, na ktorej momentálne stojíme, mala úplne inú tvár a situácia by bola dnes o to ľahšia.

.

Od plošného testovania doteraz ubehol nejaký čas, všimli sme si tie obrovské kontrasty počas tejto dvojročnej „cesty“?

.

ČO NÁS ČAKÁ

.

Je len na nás do akej miery sme si schopní uvedomiť skutkový stav našej spoločnosti, pokiaľ však ani tentoraz skúšku nespravíme, naštartujeme novú úroveň dopustenia, ktorá bude násobná tej minulej. Už nebudeme stáť len pred takzvaným zdravotným rizikom a chudobou, dnes sa pohybujeme nad priepasťou otvorenej vojny, nad priepasťou šialenstva.

.

Nie je žiadna náhoda, že v Poľsku už prebieha mobilizácia záloh, nie je náhoda, že Čechom sa dotláča generál za prezidenta, a nie je náhoda, že našej politickej scény sa chce zmocniť americká ambasáda skrz prezidentku a „jej“ vládu odborníkov z „progresívneho Slovenska“, pripravuje sa totižto nový útočný front vedený Poľskom smerujúcim do Moskvy. Náš priemysel, naša energetická infraštruktúra sa pripravuje na urýchlenú výrobu v období vojny. Kým naše malé a stredné podniky a naše domácnosti vďaka finančným špekuláciám budú trpieť deficitom energie, všetka vyrobená energia z našich elektrární sa presmeruje do vojenského priemyslu Európy. Európa na náš úkor štartuje zbrojenie. Preberme sa!

.

ZÁVER

.

Jeden by si mohol myslieť, že horšie ako je dnes už nemôže byť a konečne sa už odrazíme od dna, žiaľ nie je tomu tak. Naše doterajšie neúspechy v rozhodovaní sa, sa musia pretaviť do nášho života, kvôli výučbe, avšak dnes sme schopní, ak si to konečne uvedomujeme, pozmeniť našu naplánovanú budúcnosť a vyhnúť sa peklu v nasledujúcom krátkodobom horizonte. Per – partes sme schopní odkloniť smerovanie od samo-zničenia.

.

Hlasom v referende spolu hádžeme prvé drievko do rozbehnutého kolesa bláznovstva. Referendum je ďalším lakmusovým papierikom uvedomelosti obyvateľstva. Ak sa naša väčšina v ňom zviditeľní, oveľa ľahšie sa nám spolu postaví aj na odpor voči chystanému bláznovstvu. Ak sa však podvolíme, už čoskoro nás rozdelených poženú na front ako mäso pre delá spolu s Poliakmi a Čechmi, s Litovcami a Estóncami, spolu s Bulharmi a Rumunmi. Vojna je cítiť vo vzduchu.

.

Nikdy nepochopím, prečo uvedomenie väčšiny ľudí nastáva až v pekle, keď je to také jednoduché už predtým…

.

.

Juraj Tušš

Intelektuáli, blogeri, na slovíčko prosím – Zmysluplné využitie umelej inteligencie v dnešnej dobe

22.05.2023

Žijeme v zaujímavej dobe, v dobe v ktorej sa rozhoduje o bytí, či nebytí ľudstva ako takého. Ako to?! V našej spoločnosti vyzrela elita, ktorá svojou márnotratnosťou reálne uvažuje o redukcií našej populácie na planéte, pretože si reálne myslí, že týmto spôsobom sa vyriešia všetky naše ľudské problémy. Na druhej strane, vďaka kontrastu voči spomenutému [...]

Informačné škatuľky, alebo prečo starého psa novým kúskom nenaučíš

31.03.2023

..Aby sme chápali súčasnej napätej situácií vo svete, nebezpečným udalostiam v našom okolí, aby sme rozumeli manipulačným technikám, koniec koncov aby sme sa vedeli správne rozhodovať a použiť v čas náš *zdravý rozum, musíme čím skôr pochopiť princíp fungovania našej reality – hlavný princíp definujúci celé 21.storočie a všetky ostatné storočia po [...]

Selektívne informovanie

04.03.2023

nespôsobuje len to, že sa napríklad v predstihu nedozvieme o ,,pochode za mier”, alebo o “podrobnostiach referenda”, ktoré malo potenciál opätovne dať ľuďom do rúk moc hlasovaním… ale napríklad spôsobuje aj to, že nemáme ani len tušenia, aký veľký nacizmus vzrastá a podporuje sa v súčasnosti na Ukrajine (https://rumble.com/v2boecq-propaganda.html). . . Účelovo sa [...]

Ukrajina Rusko Vojna Invázia UARUS

Rusi v ostreľovanom Šebekine panikária a utekajú. Moskva odvracia pohľad, začína sa rabovať

08.06.2023 13:28

Priame výpovede ľudí z ruského mesta v Belgorodskej oblasti.

Mantis

Nemci darovali Slovensku systémy Mantis. Posilnia ochranu hranice s Ukrajinou

08.06.2023 13:23

Prvý z týchto systémov bude dodaný v rozsahu niekoľkých týždňov.

mimoriadna schôdza, Peter Pellegrini

Migračné kvóty opäť spôsobujú rozruch. Pellegrini vyzval Šimka, aby nemenil kurz

08.06.2023 13:05, aktualizované: 14:07

Pellegrini na tlačovej konferencii tvrdil, že v Bruseli chcú vrátiť povinné prerozdeľovanie migrantov. Úrad vlády však takéto tvrdenia vyvrátil.

Peter Bročka

Nespokojní Trnavčania spustili petíciu za odvolanie primátora Bročku

08.06.2023 12:39

Magistrát v reakcii uviedol, že na "túto iniciatívu skupiny občanov" nebude reagovať.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 165643x
Priemerná čítanosť článkov: 2856x

Autor blogu

Kategórie