Založ si blog

Šťastný nový rok 2023

Pri hodnotení končiaceho roku by si kdejaký pesimista mohol povedať, že to bol najhorší rok, aký doteraz zažil. Ekonomický prepad, sociálna nestabilita – odsocializovanie spoločnosti, štatisticky najvyššia úmrtnosť obyvateľstva… Veru, bol to smutný rok, bláznivý rok a veľa bláznov spomedzi nás dostalo príležitosť zviditeľniť sa. Avšak ja som optimista a vravím vám, mohlo byť aj oveľa horšie.

.

Nobelovu cenu za mier by som tento rok udelil neznámemu poľskému obyvateľovi, ktorý v priebehu cca pol hodiny od incidentu, zverejnil na internete fotografiu ukrajinskej protivzdušnej rakety S300, ktorá zasiahla poľský traktor. Bez tejto fotografie, bez tohto priameho dôkazu by nám reálne hrozilo, že blok NATO vyhlási otvorenú vojnu Rusku so všetkým, čo k tomu patrí, a tak by sme už pravdepodobne dnes, niektorí z nás, boli niekde na východnom fronte. Spomeňme si koľko horlivcov sa vtedy v našej spoločnosti snažilo „rozdúchať vášeň“.

.

Čiže áno, boli sme veľmi blízko toho, aby bolo ešte horšie, než je dnes v ekonomickej, v hospodárskej a v energetickej kríze. Peniaze nie sú všetko a nikdy ani neboli. My optimisti sa vieme baviť aj bez nich 😊, ale pokiaľ by dnes išlo o ohrozenie života, tam by bol náš optimizmus bezradný.

.

Rád by som vám zaželal šťastný nový rok, ale ako? Som optimista, a keďže som doteraz nevidel zlomovú udalosť, ktorá by menila kurz z dnešného samozničujúceho bláznovstva tak viem, že ešte len horšie príde. Hlavne v prvej polovici roku 2023. Snáď až niekedy potom, by už konečne mohol nastať dlho spomínaný zlom. Teda aspoň dúfam, keďže som optimista…, lebo ak ani potom zlom nepríde, budúca zima bude pre Európu a Ameriku zničujúca. Jednoducho planetárne zmeny spôsobia tlak na energetickú náročnosť stabilizácie prostredia, a ak bude ľudstvo aj po lete stále rozdelené, v Európe nastane doba kamenná podobná tej, ktorá je dnes na Ukrajine, a Severná Amerika doslova zamrzne. Pozrite sa dnes na počasie u nich. Nie je to výkyv, je to dlhšie trvajúca prirodzená zmena podnebia.

.

Chcem vám do nového roka zaželať hlavne pokoj. Nepanikárme, nech sa nám stane v budúcom roku čokoľvek. Či už prídu nové choroby, alebo dôjdu peniaze, alebo blázni zavelia k novým energetickým opatreniam „odborníkov“, ostaňme pokojní a pomáhajme si. Každá situácia sa dá zvládnuť, a to hlavne bez stresu.

.

Nestojíme pred nepríjemnými situáciami sami, veď predsa všetci ľudia sme na jednej lodi, či si to uvedomujeme, či nie. Počas celého uplynulého roku 2022 si všímam, že stále vo väčšom množstve si pointu problému začínajú uvedomovať aj veľmi vplyvní hráči vo svetovej politike, na svetovej scéne. Dokonca viacerí z nich sú schopní vo svojich prejavoch úplne presne pomenovať problém a načrtnúť reálne riešenie z nášho bláznovstva širšej verejnosti. Všimnime si napríklad tento https://youtu.be/Uk_8IHVc688 Trumpov nedávny „predvolebný“ prejav. S chirurgickou presnosťou nám pomenúva hlavný problém našej doby – súčasného bláznovstva. Viac o probléme – cenzúre, napíšem vo svojom budúcom článku: „Informačné škatuľky, alebo prečo starého psa novým kúskom nenaučíš“. Ďalej. Donedávna považovaný najbohatší muž sveta Elon Musk, dokonca kúpil celú platformu Twitter, aby svetovému obyvateľstvu priniesol na stôl priame dôkazy o tom, ako sa bláznami manipuluje našim informačným polom – našim „mainstreamom“. Odhaľovanie ide síce pomaly, ale za to dobrým smerom. Hlavné je, že mnohé krajiny vďaka informáciám začali v uplynulých rokoch vytvárať nové väzby, nové obchodné trasy, novú alternatívu svetového hospodárstva, mnohé krajiny začali budovať základy spravodlivejšieho sveta. Je len otázkou času, kedy ľudia definitívne upustia od svojho panovačného bláznovstva.

.

Vykročme teda do nového roka s úsmevom a s optimizmom, lebo vedzte, že aj keď chvíľu bude ešte zle, potom bude tak dobre, ako ešte nebolo. Nové chápanie, nové poznatky, nové princípy 21. storočia nám umožnia žiť všetkým zlatý život (dolce vita). O tom, ako želaný stav čo najrýchlejšie dosiahnuť, sú aj naše staré československé rozprávky, ktoré máme možnosť v tomto každoročnom vianočnom období sledovať. Sledujme ich a pochopme.

.

Ešte raz, šťastný nový rok všetkým!

.

.

Juraj Tušš

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Kultúra smrti

15.11.2022

..Všimnime si, všetky témy a udalosti, ktoré na Slovensku rezonujú od volieb z roku 2020, kedy sa na Slovensku zmenila moc pomocou vraždy dvoch ľudí a do vlády sa dostali zahraniční „poslušníčkovia“, sa dajú nazvať jedným pojmom – kultúrou smrti. .Či je to téma zdravotnícka, téma LGBTIQ+, naša „obranná“ agenda, volebná problematika, alebo podpora a pomoc [...]

Snaha zaškatuľkovať jedným názorom slovenskú myseľ.

22.10.2022

Politická situácia na Slovensku je zrejmá, už dávnejšie som o nej písal tu: https://jurajtuss.blog.pravda.sk/…/dnesna-politicka…/ . Ak trend bude naďalej pokračovať, pluralita názorov bude čoskoro na Slovensku dávnou minulosťou. V hlavných médiách budeme počuť už len jeden názor, jeden pohľad, jednu pravdu, o ktorej sa nediskutuje. Alternatíva sa udusí. [...]

Diviak lesný

Po Karlovej Vsi sa túlali diviaky, jedného poľovník usmrtil

27.01.2023 22:08

Na námestí sa vyskytlo niekoľko dospelých diviakov, pričom jeden bol zranený.

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 149663x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie