Založ si blog

Selektívne informovanie

nespôsobuje len to, že sa napríklad v predstihu nedozvieme o ,,pochode za mier”, alebo o “podrobnostiach referenda”, ktoré malo potenciál opätovne dať ľuďom do rúk moc hlasovaním… ale napríklad spôsobuje aj to, že nemáme ani len tušenia, aký veľký nacizmus vzrastá a podporuje sa v súčasnosti na Ukrajine (https://rumble.com/v2boecq-propaganda.html).

.

.

Účelovo sa nám vytvárajú informačné bubliny pomocou našich médií, ktoré majú v konečnom dôsledku všetky spoločných vlastníkov, a všetky sú riadené z jedného zahraničného centra. Jednotne nám vytvárajú rozdielny obsah informácií na úrovni štátov, vnášajú do národných spoločností rozdielne témy, ohraničujú nám spektrum informácií tak, aby každý národ spadajúci pod ich vplyv si myslel, čo si podľa nich má myslieť, a videl iba to, čo podľa nich má vidieť. Škatuľkujú nás balastom a my “pre tie zhnité, ale za to propagandou nablištené stromy nevidíme skutočný stav nášho lesa…”

.

.

Myslel som, že sa už taká selektívnosť informovania v 21. storočí nedá dosiahnuť, žiaľ opäť v spojení s hlúposťou je aj dnes všetko možné. Preto ak ste si náhodou niekedy kládli otázku, ako sa mohli v minulom storočí poštvať toľké masy ľudí proti sebe na život a na smrť, ako nemohli vidieť zjavnú manipuláciu a vojnovú propagandu, tak to bolo presne pre to isté, prečo aj my dnes nevidíme skrytý fašizmus pôsobiť v našej spoločnosti.

.

.

Väčšina z nás stále podporuje vojnu, miesto toho aby podporovala mier. 

.

.

Nikdy nezabudnime:

Juraj Tušš

Intelektuáli, blogeri, na slovíčko prosím – Zmysluplné využitie umelej inteligencie v dnešnej dobe

22.05.2023

Žijeme v zaujímavej dobe, v dobe v ktorej sa rozhoduje o bytí, či nebytí ľudstva ako takého. Ako to?! V našej spoločnosti vyzrela elita, ktorá svojou márnotratnosťou reálne uvažuje o redukcií našej populácie na planéte, pretože si reálne myslí, že týmto spôsobom sa vyriešia všetky naše ľudské problémy. Na druhej strane, vďaka kontrastu voči spomenutému [...]

Informačné škatuľky, alebo prečo starého psa novým kúskom nenaučíš

31.03.2023

..Aby sme chápali súčasnej napätej situácií vo svete, nebezpečným udalostiam v našom okolí, aby sme rozumeli manipulačným technikám, koniec koncov aby sme sa vedeli správne rozhodovať a použiť v čas náš *zdravý rozum, musíme čím skôr pochopiť princíp fungovania našej reality – hlavný princíp definujúci celé 21.storočie a všetky ostatné storočia po [...]

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Miroslav Wlachovský / Zbigniew Rau /

Wlachovský: Nikto na Slovensku zrejme nechce, aby Rusko bolo jeho susedom

30.05.2023 19:28

Šéf slovenskej diplomacie ocenil, že slovenská vláda urobila dôležité rozhodnutia v záujme SR i celého regiónu – napriek tomu, že nie každý občan s nimi súhlasil.

Bratislava politika vláda

Nová vláda získava dôveru pomaly. Stav je nerozhodný, Ódor má na konte 2 áno, 2 nie a 2 možno

30.05.2023 19:05

O výsledkoch rokovaní má premiér informovať súhrnne až po absolvovaní všetkých stretnutí. Skóre je zatiaľ neurčité 2:2:2. Na rade sú ešte OĽaNO a Za ľudí.

Tomáš Abel, primátor, Brezno

Mestá ponúkajú štedré „všimné“ pre každého novorodenca. V Brezne je to až 400 eur

30.05.2023 19:00

Metropola Horehronia zvýšila svojim obyvateľom príspevok pri narodení dieťaťa už druhý raz v pomerne krátkom čase.

Putin

Putin: Útok na Moskvu bol odvetou za ruský útok na sídlo ukrajinskej rozviedky

30.05.2023 17:26

Moskva sa prvýkrát prihlásila k tomu, že pred niekoľkými dňami zaútočila na sídlo hlavnej správy rozviedky ukrajinského ministerstva obrany.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 58
Celková čítanosť: 164932x
Priemerná čítanosť článkov: 2844x

Autor blogu

Kategórie