Založ si blog

Snaha zaškatuľkovať jedným názorom slovenskú myseľ.

Politická situácia na Slovensku je zrejmá, už dávnejšie som o nej písal tu: https://jurajtuss.blog.pravda.sk/…/dnesna-politicka…/ . Ak trend bude naďalej pokračovať, pluralita názorov bude čoskoro na Slovensku dávnou minulosťou. V hlavných médiách budeme počuť už len jeden názor, jeden pohľad, jednu pravdu, o ktorej sa nediskutuje. Alternatíva sa udusí. Ak… čoskoro sa uvidí, či sa trend, nielen u nás, ale aj vo svete zmení.
.
Zakázaný Blaha to vo svojom telegramovom statuse tiež celkom vystihol, takže som sa rozhodol ho skopírovať, nech mu dám aspoň malý priestor na Pravde.
—————————————————————————————
Ľ.Blaha:

PRAVIČIARI OKUPUJÚ NEDEĽNÉ DISKUSIE – TOTO JE PODVOD NA SLOVÁKOCH!

Tak toto je krásne. Konečne dáva zmysel, prečo pravicová SaS odišla z pravicovej koalície. A naďalej túto koalíciu podporuje z parlamentu. Pozrite si, kto bude diskutovať v nedeľných politických debatách.

1. Na STV to bude pravičiar Matovič (OĽaNO) s pravičiarom Viskupičom (SaS). A na Markíze to bude pravičiar Kollár (Sme rodina) s pravičiarom Sulíkom (SaS). Bravó!

2. Vďaka tomu, že majú SaS-ku akože v opozícii (žmurk), tak teraz môžu predstierať, že televízne debaty medzi samými pravičiarmi sú vlastne vrcholom demokracie a pluralizmu.

3. A odrazu už v televízii ľudí s iným svetonázorom ani neuvidíte. Ľavicu netreba. Už si vystačia s neoliberálnou SaS-kou. Aké jednoduché.

4. A tak sa Sulík s Kollárom budú „vadiť“ o tom, kto viac nenávidí Rusko a kto viac miluje voľný trh. A Matovič s Viskupičom budú bojovať o to, kto viac nenávidí Smer a kto si viac kopne do Roberta Fica.

5. Verejnoprávna televízia sa bude spokojne zamľaskovať, ako so všetkými vybabrala – veď formálne zavolala koalíciu aj opozíciu. Čo na tom, že SaS-ka vlastne nie je opozícia, lebo drží vládu a ideologicky rúbe za ten istý karpatský kapitalizmus ako koalícia.

6. A čo na tom, že SaS-ka doteraz kryla všetky Matovičove svinstvá – budeme sa tváriť, že oni sú priam antagonistické strany – úplne, že súboj Karla Marxa a Adama Smitha. Očakávame ťažký hodnotový kleš.

7. Je to trápne. Manipulácia ako v nejakej africkej diktatúre, kde si miestni vodcovia vytvoria systém „riadenej opozície“, ktorá len nežne hryzká a režim je spokojný.

8. SaS-ka je dnes presne tam, kde ju Matovič potrebuje. Už aj vrabce na streche čvirikajú, že SaS-ka musí podporovať vládu, pretože inak by došli Lipšicovi kukláči pre Sulíkových oligarchov.

9. A ako cukríček od Matoviča dostane SaS-ka garancie, že jej nezoberú 5 šéfov parlamentných výborov, ktorí sú v absolútnej disproporcii k tomu, aký trpasličí klub má Sulík v NR SR.

10. RTVS sa už dávno premenila na slúžku režimu. Blahu zakázali, Čarnogurského zakázali, Chmelára zakázali. A postupne vytesňujú celú reálnu opozíciu.

11. U Havrana spolu pravidelne klábosia kovaní liberáli, aký je skvelý liberalizmus a nejakým zázrakom sa vždy zhodnú na tom, aké strašné sú všetky režimy, ktoré Američania nemajú radi. Gratulujem.

12. A najnovšie už bude takto isto predstierať pluralitu aj hlavná nedeľná politická diskusia. Zavolajú len svojich. A budú predstierať ohnivú polemiku. Perfektné. Augusto Pinochet by to nevymyslel lepšie.

13. Kedysi som napísal knihu o mediálnej manipulácii. Matrix kapitalizmu. Analyzoval som subtilné techniky indoktrinácie v západných médiách, ktoré rozoberal Noam Chomsky.

14. Nikdy by mi nenapadlo, že to raz budú na Slovensku robiť takto na hulváta. Keby toto videl Chomsky, búchal by si hlavu o stenu, že čo to tu vládnu za totalitní tragédi.

15. Berú nám slobodu slova, kriminalizujú iné názory, zakazujú opozičné médiá, majú vo svojich špinavých oligarchických rukách takmer celú tlač – a teraz sa rozhodli, že budú okupovať aj všetky televízne debaty.

Ja len taký malý odkaz slovenským televíziám – keď vám prestane dôverovať posledný Slovák, uvidíte, že pravda sa kúpiť nedá.
—————————————————————————————

Juraj Tušš

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Šťastný nový rok 2023

26.12.2022

Pri hodnotení končiaceho roku by si kdejaký pesimista mohol povedať, že to bol najhorší rok, aký doteraz zažil. Ekonomický prepad, sociálna nestabilita – odsocializovanie spoločnosti, štatisticky najvyššia úmrtnosť obyvateľstva… Veru, bol to smutný rok, bláznivý rok a veľa bláznov spomedzi nás dostalo príležitosť zviditeľniť sa. Avšak ja som optimista [...]

Kultúra smrti

15.11.2022

..Všimnime si, všetky témy a udalosti, ktoré na Slovensku rezonujú od volieb z roku 2020, kedy sa na Slovensku zmenila moc pomocou vraždy dvoch ľudí a do vlády sa dostali zahraniční „poslušníčkovia“, sa dajú nazvať jedným pojmom – kultúrou smrti. .Či je to téma zdravotnícka, téma LGBTIQ+, naša „obranná“ agenda, volebná problematika, alebo podpora a pomoc [...]

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Izrael streľba Jeruzalem synagóga

Streľba v synagóge v Jeruzaleme si vyžiadala päť obetí

27.01.2023 20:26, aktualizované: 21:15

K streľbe došlo vo štvrti Neve Jaakov vo východnom sektore Jeruzalema, ktorú Izrael anektoval.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 149644x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie