Založ si blog

Neobmedzená energia je už skutočnosťou.

Na pozadí negatívnych udalostí si málokto z nás všimol obrovský úspech ľudstva, ktorý sa prednedávnom podaril vedcom na Urale.

.

V Rusku sa podarilo spustiť na plnú nominálnu úroveň výkonu jadrový reaktor BN-800, ktorý beží na nový druh jadrového paliva MOX. Palivo je schopné recyklovať a opätovne znovu použiť. Tým sa takmer uzavrel jadrový cyklus, keďže miesto uránu 235 sa na reakciu využíva urán 238, ktorý vydrží milióny rokov.

.

Môžeme tvrdiť, že už dnes vznikli večné jadrové reaktory s bezodpadovou jadrovou energiou.

.

Skutočnosť je obrovským míľnikom pre ľudstvo a udalosť by si zaslúžila väčšej mediálnej pozornosti. Vo svojom projekte udalosť predpokladám a opisujem z nej vyplývajúce výhody pre ľudstvo už od roku 2018,… dnes je konečne tu. www.projektz.sk.

.

ZDROJE: https://www.world-nuclear-news.org/Articles/Beloyarsk-BN-800-fast-reactor-running-on-MOX , https://newsnn.ru/news/society/09-10-2022/reaktor-bn-800-polnostyu-pereveli-na-moks-toplivo , https://www.webnoviny.sk/v-rusku-zahajili-priemyselnu-vyrobu-jadroveho-paliva-mox .

.

.

Rozhodne ide o oveľa väčší úspech, než ako súčasné úspechy korporácií, o ktorých som písal tu: https://jurajtuss.blog.pravda.sk/2022/10/08/krymsky-most-a-dalsie-vojenske-uspechy-zapadu/

Útok na našu suverenitu, útok na Fica, vôbec nie osamelým vlkom.

26.05.2024

Prednedávnom bol spáchaný atentát na premiéra Slovenskej republiky priamo pred publikom, pred kamerami, na ulici v meste Handlová. Udalosť síce šokujúca, ale vôbec nie neočakávaná. Sám premiér vyjadril obavy o možné podobné incidenty zhruba pred mesiacom na svojej stránke, kde varoval, nie náhodou, ale z čistej prezieravosti, o možnosti skorého útoku na verejného [...]

Loki

05.05.2024

Chcel by som upozorniť na veľmi zaujímavý seriál s názvom LOKI. Zaujal ma svojou hlavnou myšlienkou, ktorá ho sprevádza počas jeho celého dvojsériového trvania. Myslím, že jeho tvorcom sa podarilo úspešne dostať k mladšej generácií veľmi dôležitý kontrast filozofických úvah, ktoré ponímajú o individualizme a o kolektivizme. Vďaka tomuto kontrastu a nastolenej [...]

Je tu šanca

07.04.2024

Prezidentské voľby na Slovensku dopadli v prospech všetkých obyvateľov Slovenska. Po opadnutí prvotných emócií sami uvidíme, že okno príležitostí sa neotvorilo len ľuďom, ktorí volili P.Pellegriniho, ale aj zanieteným a momentálne sklamaným podporovateľom I.Korčoka..Tí čo si myslíte, že po vymenovaní nového prezidenta na Slovensku už nevyjde slnko, pretože súčasná [...]

eurovoľby

Iniciatíva 'Chcem tu zostať' spustila kampaň k eurovoľbám. Ich cieľom je zvýšiť účasť mladých ľudí

27.05.2024 11:16

Prostredníctvom online kampane a offline aktivít v regiónoch budú vysvetľovať mladým ľuďom, že ich hlas v eurovoľbách 8. júna má význam.

opitý muž, polícia

Opitý muž sa vlastnej matke vyhrážal smrťou, polícia ho obvinila

27.05.2024 10:30

Dychovou skúškou bola u zadržaného zistená prítomnosť alkoholu v dychu vo výške 2,25 promile.

Medvedev

Rádioaktívny popol vás neminie, hrozí Medvedev Poľsku. Reaguje na Sikorského slová

27.05.2024 10:08

Američania Rusom povedali – ak odpálite atómovku, tak aj keby nikoho nezabila, zasiahneme všetky vaše ciele na Ukrajine a všetky zničíme, vyhlásil Sikorski.

Izrael / Tank / Gaza /

Borrell: Izrael pokračuje v bojových krokoch aj napriek rozhodnutiu súdneho dvora

27.05.2024 10:01

Medzinárodný súdny dvor minulý týždeň Izraelu nariadil okamžite zastaviť vojenskú ofenzívu v Rafahu.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 235304x
Priemerná čítanosť článkov: 2941x

Autor blogu

Kategórie