Založ si blog

„Krymský most“ a ďalšie vojenské „úspechy“ západu.

Mnohí z nás si v poslednom období všimli výrazných úspechov západnej koalície vo vojne proti Rusku. Mnohí z nás ich oslavujú ako svoje vlastné, pretože tím, ktorý si na začiatku konfliktu vybrali za svoj, na prvý pohľad vyhráva. Rovnaký názor na situáciu potvrdia aj v západných mainstreamových médiách, ktoré tieto udalosti nafukujú a zviditeľňujú. V tomto článku sa vám pokúsim zamerať pozornosť na to podstatné, teda kto vlastne vyhráva, akými metódami vyhráva a či vôbec vyhráva.

.

.

„KRYMSKÝ MOST“

.

.

Mnohí z nás si totižto všimli zrútenie časti vozovky na Kerčskom moste a vzplanutí cisterien s palivom, avšak málokto z nás si všimol spôsob vykonania diverzného aktu. Poslali človeka na istú smrť len preto, aby vyvolali mediálny rozruch a navodili atmosféru víťazstva. Len rozruch, pretože strategicky nemá absolútne žiaden význam čiastočné poškodenie mosta. Akú cenu má pre nich ľudský život?

.

.

SÚVIS SO SÝRIOU

.

.

Úplne rovnaké praktiky sme mohli sledovať počas sýrskej vojny, kde presne rovnakým štýlom západná aliancia bojovala proti sýrskemu režimu. Vtedy vytvorili na území Sýrie kvázi armádu islamistov, tvorenú z veľkej časti veliteľmi z Iraku, ktorí zradili svoju vlasť a bojovali už predtým spolu so západom proti svojmu lídrovi Saddámovi Hussainovi vo vlastnej krajine. Túto armádu plnú zradcov a magorov nazvali hnutím ISIL – islamským štátom. Vedenie ich boja malo úplne rovnaké črty, ako to dnešné na Ukrajine – šíriť strach, propagandu, využívať samovražedných atentátnikov k dosahovaniu svojich cieľov. Tak ako islamisti podrezávali ľuďom hrdlá a ich videá zverejňovali na internete, tak isto Ukrajinci týrali ruských vojnových zajatcov, strieľaním do kolien a taktiež ich videá zverejňovali na internete. Ukrajinskou zábavkou sa stali posmievačné telefónne rozhovory mamám zabitých. Snaha vyvolať v obyvateľstve strach je hlavnou západnou metódou boja – teroristickou metódou. Magori nemajú úctu k životu, ľudí považujú za čísla, za zver, za ľudský zdroj, za niečo, čo sa má len využívať, o čom sme sa sami mohli presvedčiť počas uplynulej tzv. korona krízy. Metódy manipulácie ľuďmi, a konkrétne manipulácia strachom je na západe stále rovnaká.

.

Preto sa pýtam, či sme sa už načisto zbláznili, keď tlieskame magorom v ich predvádzanom bláznovstve? Sme ešte ľudia?

.

.

UKRAJINSKÉ VOJENSKÉ ÚSPECHY

.

.

Alebo sme naozaj len hlupáci, a ešte väčší magori než sú tí, ktorí si myslia, že vojensky môžu uspieť voči najväčšej jadrovej veľmoci na našej planéte. Nie sme, samozrejme, veď opäť raz vidíme úspechy ukrajinskej armády ako postupne vytláčajú ruské vojská a získavajú rozsiahle územia, ale pýtam sa, vidíme aj to, za akú cenu? Koľko nevinných mobilizovaných Ukrajincov pritom zahynie, aby sa dosiahol bezvýznamný úspech a informačný poryv? Odhady sú spolu 300tisíc mŕtvych! Vidíme ako sa potom títo ukrajinskí vojaci správajú voči miestnemu obyvateľstvu? Vidíme ako západné velenie vytvára z nasilu zmobilizovaných ľudí doslova spamovacie armády, ktoré majú za úlohu len ísť a zomrieť, aby v závese za nimi mohli ísť a pustošiť západní žoldnierski hrdinovia? Len kvôli kilometrom štvorcovým, ktoré neznamenajú nič, len viažu na seba ďalšie „ľudské zdroje“.

.

.

DIPLOMACIA JE MŔTVA

.

.

Blázni a ich bláznivé ciele vytvoriť nový svetový poriadok na planéte s jedným velením, s jedným riadením, vytvárajú vo svete situáciu, v ktorej nie je možná diplomacia, nie je sa možné dohodnúť. Ako? Keď oni chcú ovládať všetko? Zlyhanie diplomacie sme mohli vidieť hneď v úvode konfliktu (Minské dohody, rokovania v Istanbule). Blázni uverili svojej veľkosti, no Rusi im postupne čím ďalej tým úspešnejšie odhaľujú ich malosť.

.

.

ZVLÁŠTNA TAKTIKA RUSOV ZNAMENÁ VÝHRU PRE SVET

.

.

Výborne to otvorene povedal S.Lavrov na jednej jeho tlačovke. Parafrázujem: „úlohou Ruska nie je snažiť sa rozhodnúť konflikt so západom silou, pretože súper by mohol mať tendenciu urobiť bláznivý krok a zničiť všetko okolo nás, úlohou Ruska je chytiť súpera za ruku a odprevadiť ho na cintorín, kde si ľahne sám.“  

.

Mnohí analytici vyčítajú Rusom ich slabé predstavenie na Ukrajine, poukazujú na slabosť armády, na podcenenie súpera, ale v skutočnosti práve títo analytici nechápu o čo sa vo svete hrá, a ako sa hrá. Dnes naozaj stojíme pred otázkou „byť, či nebyť“ a podľa nej sa uplatňuje taktika východného riadenia svojho obyvateľstva, svojej armády.

.

Rusi sa nemajú kam ponáhľať, doslova sedia nad zvyškom surovín dôležitých pre našu spoločnosť. Od skutočnosti sa odvíja ich pôsobenie na Ukrajine, kde si stanovili 2 ciele, podľa možností chrániť miestne obyvateľstvo od bláznov, a po druhé, vytvoriť šrotovnú oblasť západnej vojenskej techniky. Demilitarizujú Európu, demilitarizujú svet. Taktické ústupy nešetria len ľudské životy, ale aj vytvárajú operačné problémy súperovi. Neponáhľajú sa, nesmú sa ponáhľať, od začiatku roka sa ku mne dostávajú informácie z nášho pohraničia, že už je rozhodnuté, že akonáhle by Rusi vykročili na Odesu, začína sa aj na našom území mobilizácia. NATO by dostalo informačné karty do rúk a zavelilo by k bláznivému útoku na Rusko z viacerých smerov. Vajatanie Rusov v skutočnosti eliminuje túžby k otvorenému bláznovstvu. Rusom stačí prečkať zimu a pomery v Európe a vo svete sa nezvratne zmenia.

.

.

EKONOMICKÝ KOLAPS GIGANTOV

.

.

Totižto už dnes sa vo svete spretrhávajú staré väzby na obrovské západné korporácie, vytvárajú sa nové väzby opreté o južné a východné štáty. Presmerováva sa tok zdrojov, produktov a energii.  V Afrike sa začína oslobodzovacia kampaň od európskych kolonialistov a v Saudskej Arábii sa prechádza na politiku OPECU. Pamätáte si ako bol pred pár mesiacmi na návšteve Saudskej Arábie americký prezident Biden so žiadosťou o zvýšenie ťažby ropy? Pamätáte sa ako bol prednedávnom na návšteve nemecký kanclér Schultz, tiež pre rokovania o zvýšení dodávok ropy a zemného plynu? Pred pár dňami sa krajiny OPECU zhodli na potrebe znížení ťažby ropy o 2milióny barelov denne. Neznamená to nič iné, ako zvýšenie tlaku na západné krajiny a ich ekonomiku, odstavenie prepálenej západnej spotreby, a taktiež vypustenie pary, pred chystaným otvoreným vojenským konfliktom. Čaká nás teda ekonomický kolaps, ktorý pôjde ruka v ruke s kolapsom riadenia korporácií nad západnou spoločnosťou. Ani presviedčanie o „troch svetroch“ im už nepomôže.  

.

.

ZÁVER

.

.

V dnešnej dobe fandiť, ako futbalový fanúšik, svojmu tímu, len preto, pretože v korporátnych televíziách vám hovoria o jeho dobrom úmysle a úmyselne zamlčiavajú jeho teroristickú podstatu, je vizitkou vašej hlúposti. Chráňte sa pred podobným fandením, pretože dnešná doba si už všetko pamätá, a vás v budúcnosti dostihne hanba, ako pred vami samými, tak aj pred vašim potomstvom. Nejde o vyhratý zápas, ide o všetko.

.

Cez túto zimu sa rozhodne, či sa ľudstvo vydá na cestu spolupráce a pokroku, alebo sa nechá zviesť bláznami na cestu bláznovstva do veľkej vojny. Od Rusov rozsiahle vojenské útočné operácie nečakajme, obávajme sa skôr západných teroristických provokácií a preventívnych jadrových úderov, o ktorých nedávno Zelenský otvorene hovoril. Obávajme sa bláznov.

.

.

Juraj Tušš

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Šťastný nový rok 2023

26.12.2022

Pri hodnotení končiaceho roku by si kdejaký pesimista mohol povedať, že to bol najhorší rok, aký doteraz zažil. Ekonomický prepad, sociálna nestabilita – odsocializovanie spoločnosti, štatisticky najvyššia úmrtnosť obyvateľstva… Veru, bol to smutný rok, bláznivý rok a veľa bláznov spomedzi nás dostalo príležitosť zviditeľniť sa. Avšak ja som optimista [...]

Kultúra smrti

15.11.2022

..Všimnime si, všetky témy a udalosti, ktoré na Slovensku rezonujú od volieb z roku 2020, kedy sa na Slovensku zmenila moc pomocou vraždy dvoch ľudí a do vlády sa dostali zahraniční „poslušníčkovia“, sa dajú nazvať jedným pojmom – kultúrou smrti. .Či je to téma zdravotnícka, téma LGBTIQ+, naša „obranná“ agenda, volebná problematika, alebo podpora a pomoc [...]

Diviak lesný

Po Karlovej Vsi sa túlali diviaky, jedného poľovník usmrtil

27.01.2023 22:08

Na námestí sa vyskytlo niekoľko dospelých diviakov, pričom jeden bol zranený.

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 149670x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie