Založ si blog

Novoročné želanie

“Nemorálnemu systému najúčinnejšie pomáhate, keď poslúchate jeho nariadenia a príkazy. Nemorálny systém si nikdy nezaslúži takú oddanosť. Oddanosť nemorálnemu systému znamená podieľanie sa na jeho zle. Dobrý človek odporuje nemorálnemu systému celou svojou dušou.”

Mahátma Gándhí

.

.

Citácie mudrcov sú vybrúsené diamanty.

Ich pointy sú úplne jednoduché, úplne trefné, sú nadčasové a preto sa dajú považovať za absolútne geniálne.

Sila podobných výrokov spočíva v ich pochopení naprieč masou ľudí, skrz všetky úrovne vnímania, a s obdivuhodným vyhnutím sa nedorozumeniu. Pochopí ich naozaj hocikto a dokážu ovplyvniť úplne každého jedného z nás.

Mahátma Gándhí bol len jeden z mnohých mudrcov kráčajúcich po našej Zemi.

.

.

Do nového roka Nám želám, aby sme sa aj my stali takýmito mudrcmi. Mudrcmi, ktorí budú vedieť vyjadriť svoje myšlienky jednoducho, trefne, budeme vedieť útočiť na pointu presne, bez strachu, bez zbytočnej falošnosti a bez omáčky okolo.

Bez nášho strachu z následkov, sa naše porozumenie v spoločnosti zvýši, naša organizácia/spolupráca sa zlepší a naša adaptabilita na vonkajšie životné udalosti dosiahne významnú úroveň.

Rok 2022, nám hneď od začiatku, prinesie so sebou najväčšie výzvy našej doby. Výzvy, ktoré budeme schopní prekonať len vďaka porozumeniu a vďaka vzájomnej spolupráci (inak sa asi zbláznime😉 ).Je len v našich rukách, či rok 2022 bude posledným turbulentným, alebo bude len začiatkom našej očisty (nášho uvedomenia).

Šťastný Nový rok všetkým! 🥳✌❤

Juraj Tušš

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Šťastný nový rok 2023

26.12.2022

Pri hodnotení končiaceho roku by si kdejaký pesimista mohol povedať, že to bol najhorší rok, aký doteraz zažil. Ekonomický prepad, sociálna nestabilita – odsocializovanie spoločnosti, štatisticky najvyššia úmrtnosť obyvateľstva… Veru, bol to smutný rok, bláznivý rok a veľa bláznov spomedzi nás dostalo príležitosť zviditeľniť sa. Avšak ja som optimista [...]

Kultúra smrti

15.11.2022

..Všimnime si, všetky témy a udalosti, ktoré na Slovensku rezonujú od volieb z roku 2020, kedy sa na Slovensku zmenila moc pomocou vraždy dvoch ľudí a do vlády sa dostali zahraniční „poslušníčkovia“, sa dajú nazvať jedným pojmom – kultúrou smrti. .Či je to téma zdravotnícka, téma LGBTIQ+, naša „obranná“ agenda, volebná problematika, alebo podpora a pomoc [...]

vojna na Ukrajine, vojak, Bachmut

Neutralita neexistuje. Zelenskyj pozval šéfa MOV Bacha do Bachmutu

27.01.2023 20:53

V meste v Doneckej oblasti sa už celé mesiace odohrávajú urputné boje medzi ukrajinskými obrancami a ruskou armádou.

zoo Bojnice, karantena, vtacia chripka kačica, vták, hus

Bratislavskú zoo dočasne zatvoria, u jednej z husí potvrdili vtáčiu chrípku

27.01.2023 20:44

Zoologická záhrada bude dočasne zatvorená na 30 dní.

Británia Londýn nehoda múž pisoár usmrtenie

Muža v centre Londýna usmrtil výsuvný pisoár

27.01.2023 20:39

Podľa médií ide o technika, ktorý mal na starosti údržbu týchto hygienických zariadení.

Izrael streľba Jeruzalem synagóga

Streľba v synagóge v Jeruzaleme si vyžiadala päť obetí

27.01.2023 20:26, aktualizované: 21:15

K streľbe došlo vo štvrti Neve Jaakov vo východnom sektore Jeruzalema, ktorú Izrael anektoval.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 149657x
Priemerná čítanosť článkov: 2721x

Autor blogu

Kategórie