Založ si blog

Tak si to zhrňme…


Blížia sa voľby, myslím, že je vhodné sa na chvíľu obhliadnuť späť do minulosti, a pozrieť sa na to, čo sa vlastne udialo na Slovensku za posledné štyri roky, aby sme sa vedeli ľahko rozhodnúť pri volení našich budúcich zástupcov.
.
Voľby v roku 2020 boli plné prekvapení, nielen kvôli tomu, že Matovičovi sa podaril historický úspech, ale aj kvôli tomu, že koalícia strán Progresívneho Slovenska a SPOLU sa nedostala tesním výsledkom do parlamentu. Chýbalo jej 0,04% hlasov. Nik sa nesťažoval, nik sa neodvolal, hlasy sa neprepočítavali. Všetci výsledky volieb akceptovali.
Audio: https://youtu.be/PKDtfxBLebc
.
.
KRÁTKE ZHRNUTIE
.
.
Nová vláda začala svoje pôsobenie počas COVID krízy a teda celé svoje pôsobenie vládla v takzvanom núdzovom stave, počas ktorého platia výnimočné pravidlá. Žiadne obstarávanie, žiadna kontrola. Výsledky rozhodnutí pocítili všetci občania na vlastnej koži. Zomrelo nás zbytočne cez 20 tisíc ľudí. A to aj napriek neskutočnej šikane, ktorej sme čelili od počiatku pôsobenia novej vlády. Papieriky, rúška, kategorizovanie, testovanie, posmievanie, zavreté okresy, sviatky v bublinách, prerušená školská dochádzka, zavreté podniky. Mnoho malých podnikateľov sa dostalo do krachu a zrušili svoje živnosti.
.
Jediní, ktorí sa tešili priazni boli zahraničné korporácie reprezentované zahraničnými bankami a obchodnými reťazcami. Bankám, a myslím, že to bolo úplne prvé rozhodnutie, sa zrušil bankový odvod, ktorý v skutočnosti znižoval odtekanie našich prostriedkov do zahraničných rúk, a zasa reťazcom sa dala kartelová výhoda, kedy všetky domáce obchody museli byť zavreté, a len skrz zahraničné obchody sa smel robiť obrat, a tak pridaná hodnota mohla bez problémov cestovať za hranice nášho štátu.
.
Behom štyroch rokov sa finančná záťaž obyvateľstva zvýšila o 100% hodnoty. Všetko je dnes násobne drahšie, a zároveň úspory vďaka inflácií sú omnoho menšie. Náš dlh sa zvýšil o 20% bez toho, aby sa do niečoho investoval, len sa prejedol, nič sa nepostavalo.
.
A to všetko vďaka rozhodnutiam vlády, ktorá nám vládla 3 roky, na konci ktorých sa sama odvolala. V čase zrušenia núdzového stavu. Väčšinu jej známych káuz nájdete na: https://www.51kauz.sk/ .
.
.
TROCHU POVZDYCHU
.
.
Keď sa obhliadneme nazad, je to neuveriteľne tragikomická cesta, ktorú sme prešli behom relatívne krátkej doby. Verím, že mnohým z nás sa vďaka absolútnemu kontrastu otvorili oči, lebo ak ani po tomto všetkom nie, tak v týchto voľbách sa zahráme s našou štátnosťou, s našou slobodou, s našim životom.
.
Zahraničiu sa počas minulých rokov navolené bábky dokonale znemožnili. Žiadna zo strán, ktorá bola pri moci, dnes už nie je voliteľná. Dokonale ukázali svoju neschopnosť a podriadenosť zahraničiu, popri rozkrádaní štátneho majetku a popri znehodnocovaní našich našetrených peňazí.
.
Avšak zahraničie si prezieravo nechalo v rukáve jeden tromf – marketingový produkt – Progresívne Slovensko. Strana, ktorá úmyselne ostala za bránami parlamentu, strana, plná neschopných submisívnych a poslušných neskúsených mladých ľudí. Si zoberte, ak by sa koalícia strán PS a SPOLU dostala do parlamentu v roku 2020, dnes by bola rovnako nevoliteľná ako celá bývalá vládna koalícia strán na čele s Matovičom, pretože výsledok ich vlády by bol rovnaký. Všimnime si tú ich jednoduchú hru – ostať pred bránami (áno voľby boli zmanipulované), dosiahnuť čo najvyšší dotačný výsledok (peniaze zo štátu), a svojich ľudí (aj keď neboli v parlamente) podosadzovať na všetky možné posty (aj vymyslené) na ministerstvách, aby vedeli robiť deštrukčnú zahraničnú politiku v našom štáte, a zároveň aby mali možnosť vďaka médiám vyhrať voľby v nadchádzajúcom volebnom období.
.
PS, Za ľudí, OĽANO, SAS, KDH…, ale aj ĽSNS, Republika, Dobrá voľba, HLAS (riadená opozícia) nie sú žiadnou inou skupinou, patria do jednej, do tej istej – do zahraničnej skupiny. Sú to amatéri, niektorí vyslovene hlupáci, ktorým ide len o svoj prospech, bez ohľadu na to čo rozprávajú. Nemajú riešenia, nemajú nič, len prázdne frázy z ľavého, či pravého brehu politickej ideológie. Im ide len o peniaze, ktoré im zahraničie formou eurofondov prerozdelí, a ktoré si z našich daní prerozdelia sami. Peniaze ich prezrádzajú, ich „chtíč“, nástroj ktorým sú riadení.
.
Iba pri dvoch stranách vidím dostatočnú mieru suverenity, kvality a reálnych riešení ako sa dostať zo zovretých zahraničných rúk, zo západného otroctva. Pri SMERE a pri SNS. Obe už svojimi krokmi preukázali dostatočnú schopnosť manévrovať a rozhodovať v náš prospech.
.
Je pre mňa malým zázrakom, že Slovensko má dostatočne schopných ľudí, ktorí sa vedia postaviť, tak silnému zahraničiu, ktoré nemá len prostriedky, ale ktoré má aj všetky médiá a informačný priestor hlavného prúdu. Dokonca Slovensko má aj štátnika, a to je pri tak malom národe naozaj raritou.
.
.
ZÁVER
.
.
Držím nám palce, nejak bude, myslím si však, že dnes už máme dostatok informácií na to, aby sme prekukli západný koloniálny systém a vzopreli sa mu. Ich vlastným spôsobom, skrz ich vlastnú politickú hru. Voľme v týchto voľbách tých, ktorým západ najviac nadáva pomocou médií, pomocou spravodajských služieb, a zároveň si dajme pozor na riadenú opozíciu, na amatérov, ktorí len odčerpávajú hlasy, tak potrebné, pre zásadné zmeny. Nízka kvalita (nič nerobenie, plytkosť) nám ich prezradí.
.
Pre zorientovanie sa v politike som napísal aj tento článok: https://blog.hlavnespravy.sk/28236/uroven-politiky-a-psychika-ludi-na-slovensku/.
.
Ďakujem za šírenie (zväčšovanie informačného dosahu, ovplyvnenie reality).
Ich vlastnou hrou sme schopní zmeniť celý ich systém presne tak, ako to robia víťazi.
.
.
Juraj Tušš

Útok na našu suverenitu, útok na Fica, vôbec nie osamelým vlkom.

26.05.2024

Prednedávnom bol spáchaný atentát na premiéra Slovenskej republiky priamo pred publikom, pred kamerami, na ulici v meste Handlová. Udalosť síce šokujúca, ale vôbec nie neočakávaná. Sám premiér vyjadril obavy o možné podobné incidenty zhruba pred mesiacom na svojej stránke, kde varoval, nie náhodou, ale z čistej prezieravosti, o možnosti skorého útoku na verejného [...]

Loki

05.05.2024

Chcel by som upozorniť na veľmi zaujímavý seriál s názvom LOKI. Zaujal ma svojou hlavnou myšlienkou, ktorá ho sprevádza počas jeho celého dvojsériového trvania. Myslím, že jeho tvorcom sa podarilo úspešne dostať k mladšej generácií veľmi dôležitý kontrast filozofických úvah, ktoré ponímajú o individualizme a o kolektivizme. Vďaka tomuto kontrastu a nastolenej [...]

Je tu šanca

07.04.2024

Prezidentské voľby na Slovensku dopadli v prospech všetkých obyvateľov Slovenska. Po opadnutí prvotných emócií sami uvidíme, že okno príležitostí sa neotvorilo len ľuďom, ktorí volili P.Pellegriniho, ale aj zanieteným a momentálne sklamaným podporovateľom I.Korčoka..Tí čo si myslíte, že po vymenovaní nového prezidenta na Slovensku už nevyjde slnko, pretože súčasná [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 240551x
Priemerná čítanosť článkov: 3007x

Autor blogu

Kategórie