Založ si blog

Prečo sa korporácie tak veľmi boja Rusov?

Nedávno preletela internetom veľmi nenápadná, ale pritom veľmi zaujímavá informácia, ktorá toho ozrejmuje viac, než sa na prvý pohľad zdá.
.
.
„Dlhy z úverov získaných v ukrajinských bankách sa nemusia splácať.
.
Riaditeľ federálnej služby súdnych exekútorov Dmitrij Aristov na stretnutí s Vladimírom Putinom uviedol, že súdne rozhodnutia o vymáhaní dlhov z úverov poskytnutých ukrajinskými bankami sa nebudú vymáhať.
.
Zároveň dodal, že v nových regiónoch boli zakázané exekučné činnosti pre dlhy vzniknuté pred 30. septembrom 2022 až do roku 2026.
.
Rád by som pripomenul, že keď ruská armáda v marci minulého roka oslobodila naše južné ruské krajiny od Zelenského režimu, vystúpil som s iniciatívou, v ktorej som vyslovil zoznam opatrení na podporu obyvateľstva na všetkých oslobodených územiach, medzi ktorými bolo aj zrušenie dlhov z pôžičiek a úverov v bankách.“
Link: https://t.me/yurasumy/10449
.
.
EKONOMICKÁ ROVINA
.
.
Podľa tejto informácie je zrejmé, že vo svete súperia odlišné ekonomické modely, ktoré sú založené na pravidlách odlišných filozofií. Kým západ stavia svoju ekonomiku na ľudskom chrbte dlhov, úverov a úrokov, východ na sile priemyslu, surovín a na ľudskom potenciály. Veď ak by mala byť schéma ekonomického modelu celosvetovo rovnaká, čo by bránilo Rusom preniesť ťarchu obyvateľov „južných krajín“ z ukrajinských bánk na ruské?
.
.
SOCIÁLNA ROVINA
.
.
Možno zábrana tkvie práve v tom, že rozdielne modely sa na ľudí pozerajú inak. Kým na západe sa ľudia chápu ako ľudský zdroj, ktorý je možné zaťažiť akokoľvek, na východe sa na človeka pozerajú ľudsky, a zjavnou prioritou, v poslednom období, sa stáva práve rozvoj ľudí a národov zahrnutých do svojej sféry vplyvu na svojom území.
.
.
POLITICKÁ ROVINA
.
.
Odpustenie dlhov u súpera nám tiež jasne dokazuje, a je to priamy dôkaz, že svet nie je unipolárni. Sú ľudia, ktorí si aj v dnešnej dobe konfrontácie myslia, že všetko je len divadlo jednej vplyvnej skupiny ľudí, ktorá sa konfrontačnou hrou snaží získať vplyv u ľudí na celej Zemi. „Všetko je jedno, veď všetci sú len jedna banda dohodnutých politikov, ktorých cieľom je nás všetkých zotročiť“, tak veľmi sa mýlia.
.
.
ZÁVER
.
.
Korporácie dnes vedú svoj posledný boj o vplyv vo svete. Ich ekonomický model vystavaný na otrokoch, na dlhoch má zreteľne hlinené nohy, ktoré sa dajú jednoduchými krokmi suverénnych krajín veľmi ľahko podrezať. Preto sa dnes boja, preto dnes vyzývajú na boj proti Rusom, aby nám ešte náhodou tí „zlí“ Rusi nesňali jarmo z chrbta, jarmo, ktoré bráni nášmu rozvoju, jarmo, ktoré nám korporácie „láskavo“ dali na naše chrbty, jarmo reprezentované našimi dlhmi.
.
Nevšímajme si submisívnych psov, ktorí nás denno-denne presviedčajú o nutnosti brániť náš systém, náš svetový poriadok, pretože keď otvoríme oči, uvedomíme si, že spomínaný náš systém je len obyčajné otroctvo.
.
.
Juraj Tušš

Kolaps civilizácie, alebo ak do pekla, tak na veľkom bielom koni

14.11.2023

Tak ako každá civilizácia, ktorá vznikla v minulosti na našej Zemi a neuberala sa cestou života, cestou prirodzených zákonitostí, tak aj tá dnešná, kapitalistická, naháňajúca sa za ziskom, chtíčom a panovaním nad druhými, prechádza postupne svojimi prirodzenými fázami: prosperitou, krízou a kolapsom.Audio: https://youtu.be/1EBRCS0LiBQ..SITUÁCIA VO SVETE..Kríza našej [...]

Dôležitý rozhovor, ktorý si určite vypočujte

11.11.2023

Nesmieme zabudnúť na dobu bláznov, ktorá spôsobila a ešte spôsobí hromadu ľudského nešťastia. Tí čo verejne toto šialenstvo podporovali na štátnej úrovni a úrovni rôznych reklamných kampaní, musia byť súdení. .ROZHOVOR: https://youtu.be/gy51nhFQkWw.Ak si uvedomíme, že celý čas išlo o nátlakovú akciu, ktorej sa mnohí nevedeli a nemohli vyhnúť, doslova išlo o [...]

Výhľadová situácia na Slovensku – Zopár rád politikom.

03.10.2023

Dnes viacerí z nás netrpezlivo čakáme na vyskladanie novej vlády s nádejou, že sa život na Slovensku zmení k lepšiemu. Avšak dá sa to pri tak rozvrátených financiách a pred nadchádzajúcou krízou? . Ako som v minulom článku spomínal, vidím tri možnosti ďalšieho vývoja, buď Fico zostaví vládu so stranou HLAS a SNS, alebo Pellegrini zostaví vládu s PS, KDH [...]

Izrael, Pásmo Gazy, Hamas

V Pásme Gazy sú ťažké boje, na severe aj na juhu

02.12.2023 06:20

Z Pásma Gazy sú v noci na sobotu hlásené ťažké boje. Zameriavajú sa na oblasť miest Gaza na severe a Chán Júnis na juhu.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Fico opäť ukazuje svoj politický talent. Pomôže mu aj v Bruseli?

02.12.2023 06:05

Minister Eštok v spore s Čurillovcami tvrdí, že zákon neporušil, zároveň ho chce koalícia meniť. Priznáva si tým sama chybu?

F-16 4

F-16 na Záhorí? Exminister obrany Sklenár vysvetlil, čo by spôsobil presun stíhačiek zo Sliača do Kuchyne

02.12.2023 06:00

Presun stíhačiek F-16 z letiska Sliač do Kuchyne by nebol jednoduchý.

ukrajinsky Suchoj Su-25

Rusi jasali predčasne, zo zničeného ukrajinského lietadla sa vykľula atrapa

02.12.2023 06:00

Rusi sa pochválili zničením ukrajinského lietadla Su-25. Video zachytáva, ako stroj na letisku dostane priamy zásah dronom. Má to len jeden háčik, Rusi sa nechali nachytať atrapou.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 72
Celková čítanosť: 204056x
Priemerná čítanosť článkov: 2834x

Autor blogu

Kategórie