Založ si blog

Prečo sa korporácie tak veľmi boja Rusov?

Nedávno preletela internetom veľmi nenápadná, ale pritom veľmi zaujímavá informácia, ktorá toho ozrejmuje viac, než sa na prvý pohľad zdá.
.
.
„Dlhy z úverov získaných v ukrajinských bankách sa nemusia splácať.
.
Riaditeľ federálnej služby súdnych exekútorov Dmitrij Aristov na stretnutí s Vladimírom Putinom uviedol, že súdne rozhodnutia o vymáhaní dlhov z úverov poskytnutých ukrajinskými bankami sa nebudú vymáhať.
.
Zároveň dodal, že v nových regiónoch boli zakázané exekučné činnosti pre dlhy vzniknuté pred 30. septembrom 2022 až do roku 2026.
.
Rád by som pripomenul, že keď ruská armáda v marci minulého roka oslobodila naše južné ruské krajiny od Zelenského režimu, vystúpil som s iniciatívou, v ktorej som vyslovil zoznam opatrení na podporu obyvateľstva na všetkých oslobodených územiach, medzi ktorými bolo aj zrušenie dlhov z pôžičiek a úverov v bankách.“
Link: https://t.me/yurasumy/10449
.
.
EKONOMICKÁ ROVINA
.
.
Podľa tejto informácie je zrejmé, že vo svete súperia odlišné ekonomické modely, ktoré sú založené na pravidlách odlišných filozofií. Kým západ stavia svoju ekonomiku na ľudskom chrbte dlhov, úverov a úrokov, východ na sile priemyslu, surovín a na ľudskom potenciály. Veď ak by mala byť schéma ekonomického modelu celosvetovo rovnaká, čo by bránilo Rusom preniesť ťarchu obyvateľov „južných krajín“ z ukrajinských bánk na ruské?
.
.
SOCIÁLNA ROVINA
.
.
Možno zábrana tkvie práve v tom, že rozdielne modely sa na ľudí pozerajú inak. Kým na západe sa ľudia chápu ako ľudský zdroj, ktorý je možné zaťažiť akokoľvek, na východe sa na človeka pozerajú ľudsky, a zjavnou prioritou, v poslednom období, sa stáva práve rozvoj ľudí a národov zahrnutých do svojej sféry vplyvu na svojom území.
.
.
POLITICKÁ ROVINA
.
.
Odpustenie dlhov u súpera nám tiež jasne dokazuje, a je to priamy dôkaz, že svet nie je unipolárni. Sú ľudia, ktorí si aj v dnešnej dobe konfrontácie myslia, že všetko je len divadlo jednej vplyvnej skupiny ľudí, ktorá sa konfrontačnou hrou snaží získať vplyv u ľudí na celej Zemi. „Všetko je jedno, veď všetci sú len jedna banda dohodnutých politikov, ktorých cieľom je nás všetkých zotročiť“, tak veľmi sa mýlia.
.
.
ZÁVER
.
.
Korporácie dnes vedú svoj posledný boj o vplyv vo svete. Ich ekonomický model vystavaný na otrokoch, na dlhoch má zreteľne hlinené nohy, ktoré sa dajú jednoduchými krokmi suverénnych krajín veľmi ľahko podrezať. Preto sa dnes boja, preto dnes vyzývajú na boj proti Rusom, aby nám ešte náhodou tí „zlí“ Rusi nesňali jarmo z chrbta, jarmo, ktoré bráni nášmu rozvoju, jarmo, ktoré nám korporácie „láskavo“ dali na naše chrbty, jarmo reprezentované našimi dlhmi.
.
Nevšímajme si submisívnych psov, ktorí nás denno-denne presviedčajú o nutnosti brániť náš systém, náš svetový poriadok, pretože keď otvoríme oči, uvedomíme si, že spomínaný náš systém je len obyčajné otroctvo.
.
.
Juraj Tušš

Útok na našu suverenitu, útok na Fica, vôbec nie osamelým vlkom.

26.05.2024

Prednedávnom bol spáchaný atentát na premiéra Slovenskej republiky priamo pred publikom, pred kamerami, na ulici v meste Handlová. Udalosť síce šokujúca, ale vôbec nie neočakávaná. Sám premiér vyjadril obavy o možné podobné incidenty zhruba pred mesiacom na svojej stránke, kde varoval, nie náhodou, ale z čistej prezieravosti, o možnosti skorého útoku na verejného [...]

Loki

05.05.2024

Chcel by som upozorniť na veľmi zaujímavý seriál s názvom LOKI. Zaujal ma svojou hlavnou myšlienkou, ktorá ho sprevádza počas jeho celého dvojsériového trvania. Myslím, že jeho tvorcom sa podarilo úspešne dostať k mladšej generácií veľmi dôležitý kontrast filozofických úvah, ktoré ponímajú o individualizme a o kolektivizme. Vďaka tomuto kontrastu a nastolenej [...]

Je tu šanca

07.04.2024

Prezidentské voľby na Slovensku dopadli v prospech všetkých obyvateľov Slovenska. Po opadnutí prvotných emócií sami uvidíme, že okno príležitostí sa neotvorilo len ľuďom, ktorí volili P.Pellegriniho, ale aj zanieteným a momentálne sklamaným podporovateľom I.Korčoka..Tí čo si myslíte, že po vymenovaní nového prezidenta na Slovensku už nevyjde slnko, pretože súčasná [...]

putin, lavrov, peskov

Americké rakety v Nemecku? Obeťami budú metropoly Európy, vyhráža sa Kremeľ

13.07.2024 17:40

Rusko by totiž mohlo namieriť svoje rakety na ich hlavné mestá, čím by sa zopakovala konfrontácia z obdobia studenej vojny.

zemplinska

Opitý mladík sa topil v Zemplínskej Šírave, pomáhal náhodný okoloidúci

13.07.2024 17:29

Polícia upozorňuje, že kombinácia alkoholu, horúčav a kúpania môže byť nebezpečná.

SR Pohoda festival počasie búrky ukončenie predčasné TNX

Svedectvo z Pohody: Stan sa ohýbal, nastal chaos. Varovanie od organizátorov prišlo neskoro

13.07.2024 17:10

Účastníčka festivalu Júlia opísala, čo sa v piatok večer odohralo na trenčianskom letisku.

rytmus

Rytmusovi zhorelo auto na diaľnici. Nikdy som nebol tak blízko smrti, priznal

13.07.2024 16:50

Raper zverejnil na Instagrame video horiaceho vozidla. Bolo to auto jeho manželky Jasminy.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 80
Celková čítanosť: 240546x
Priemerná čítanosť článkov: 3007x

Autor blogu

Kategórie