Založ si blog

Cenzúra sa dá pochopiť.

Z pohľadu stability je cenzúra dôležitým nástrojom k udržaniu poslušnosti vlastného obyvateľstva, teda k udržaniu svojho riadiaceho vplyvu nad svojim obyvateľstvom.

.

Ako nám G.Soros na ekonomickom fóre v Davose veľmi presne povedal, dnes na planéte súperia o vplyv dva hlavné systémy riadenia spoločnosti.

.
 
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/627967-soros-civilizacia-mozno-neprezije-vojnu-na-ukrajine/

.

I keď sa pri definícií klasicky prikryl cudzou perinou, podstatu vystihol. Veď predsa aj my môžeme ľahko sledovať rôzne typy cenzúry naprieč svetovou verejnou mienkou.

.

A/ Svet korporácii (uzavretých spoločností) používa vo svojich krajinách cenzúru kvôli tomu, pretože korporácie nevedia ovplyvňovať ľudí na ideologickej úrovni inak, ako „zaspamovaním“ (zahltením) verejného priestoru vlastnými myšlienkami, vlastnými ideológiami. Doslova platí, že „stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou“. Pri akejkoľvek konfrontácií, diskusií, ich povrchne zahlcujúcich nezmyslov sa tieto nezmysli veľmi ľahko vyvracajú, ľahko diskreditujú. Na ideologickej úrovni „deti“ vždy prehrávajú nad rodičmi. Preto sú korporácie nútené cenzurovať a ostrakizovať, aby si zachovali svoj mienkotvorný vplyv nad spoločnosťou.

.

B/ Svet ľudskej elity (otvorenej spoločnosti) používa cenzúru hlavne kvôli tomu, aby plytká, povrchná, útočná – agresívna, propaganda „detí“ nepôsobila na ich vlastné deti, v ich vlastnom priestore, ktoré sa ešte neorientujú v informáciách, a ktoré sú náchylné k radikalizácií. Ideologickej úrovne sa ľudská elita vôbec nebojí, pretože argumentačne je vyspelejšia než primitívne, zvieracie myšlienky zbohatlíkov. Bojí sa však terorizmu a vytváraniu deštrukčných skupín ľudí, častokrát pokreslených propagandistickými symbolmi minulého storočia, vo svojich krajinách.

.

Všimnite si tieto dva svety, dva pohľady v našej spoločnosti. Včera som tu uverejnil blog ozrejmujúci výroky Kissingera a Sorosa zo svetového ekonomického fóra v Davose:

.

https://jurajtuss.blog.pravda.sk/2022/05/26/dnesna-situacia-vo-svete-davos-spustil-odpocitavanie/

.

Behom hodiny bol stiahnutý zo „steny“ bez akéhokoľvek udania dôvodu.

.

Po jeho prečítaní čo myslíte, pod vplyv ktorej riadiacej skupiny momentálne patríme? K uzavretej (k deštrukčnej – teroristickej), či k otvorenej spoločnosti (k spolupracujúcej – ľudskej)?

.

.

Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete – Východisko.

28.06.2022

Pre pochopenie súčasnej krízy vo svete, ktorá sa vyznačuje hlavne enormným hospodárskym prepadom, je dôležité uvedomiť si hlavnú príčinu jej vzniku. Ak pochopíme základný problém, veľmi ľahko uvidíme aj reálne východisko z dnešnej kritickej situácie. . . HLAVNÁ PRÍČINA . . Už Tomáš Baťa si uvedomoval, že akákoľvek hospodárska kríza, ktorá sa vo svete raz za [...]

O udalostiach na Ukrajine… Audio:

21.06.2022

O znásilnených bábätkách lyžičkou Rusmi sme sa napočúvali až-až, čo už bolo mimochodom tak cez čiaru, že sa nakoniec ombudsmanka Ukrajiny musela za ich šírenie ospravedlniť a priznala, že to boli z jej úst iba obyčajné klamstvá, ktorých účelom bolo zvýšenie dodávok zbraní zo zahraničia na [...]

Príbeh o tom, ako sa drogy šíria svetom.

18.06.2022

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharová dnes zverejnila, na svojom telegramovom účte, veľmi zaujímavý príbeh o tom, ako, a za pomoci koho sa drogy pašujú do Ruska. . Citujem/kopírujem: . ——————————————————— O metódach, ktoré používajú [...]

Christine Lambrechtová

Nemecko Ukrajine obrnené transportéry nedodá, nemôžeme drancovať Bundeswehr

07.07.2022 15:54

Len deň pred vyhlásením ministerky obrany oznámil kancelár Olaf Scholz ďalšie dodávky zbraní pre Kyjev.

Igor Matovič

OĽaNO naďalej stojí za Matovičom, odmieta jeho odstúpenie

07.07.2022 15:53

OĽANO vopred komunikovalo, že nepristúpi na akékoľvek ultimatívne požiadavky strany SaS a Igor Matovič zostane ministrom financií.

Európsky parlament

Europarlament chce, aby bolo právo na interrupciu zakotvené v charte EÚ

07.07.2022 15:27

Poslanci reagovali na júnové rozhodnutie amerického najvyššieho súdu, ktorý v USA zrušil ústavné právo žien na umelé prerušenie tehotenstva.

Nové pracovné príležitosti, byty aj cesty. Volvo vo Valalikoch pomôže rozvoju celého kraja, priemyselný park, Industrial Park Valaliky

Valaliky zbohatnú. S Volvom prídu nové byty, cesty, športoviská. Prekvapením je električka

07.07.2022 15:15

Treťou najväčšou obcou v okrese Košice-okolie sú Valaliky, kde žije takmer 4 500 obyvateľov. Onedlho to bude oveľa viac.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 94289x
Priemerná čítanosť článkov: 2245x

Autor blogu

Kategórie