Založ si blog

Boli sme svedkami súboja americkej rozviedky s ruskou kontrarozviedkou?

Posledné dni sú poznačené panikou okolo „ruskej agresie“, práve dnes mala, podľa slov prezidenta USA Bidena, vypuknúť vojenská operácia Rusov na zabratie územia Ukrajiny.
.
Čo sa deje? Ide o dohodnuté plnenie bezpečnostných zmlúv Američanmi snažiacich sa nestratiť vlastnú tvár, alebo ide o informačnú pascu pripravenú ruskou kontrarozviedkou? 
.

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí včera na svojom „telegrame“ zverejnila informáciu (parafrázujem), že deň 15.2. si zapamätáme ako deň porážky nad západnou propagandou. O niečo neskôr položila priamu otázku: „Všichni si pamatujeme, že americká agentura Bloomberg zveřejnila zprávu, že ,Rusko zaútočí na Ukrajinu‘ 15. února. Mohlo by toto dezinformační médium objasnit svou předpověď?“ (sputnik) ( https://strana.news/news/376905-u-lavrova-zajavili-o-provale-zapadnoj-propahandy.html )
.
.

STRUČNÝ PRIEBEH HISTÉRIE
.
.

Panika západu v mainstreame začala v januári pár týždňov po bezpečnostných rokovaniach medzi Ruskom a USA v Ženeve. Na rokovaniach prvýkrát v histórii Rusi presadzovali tvrdý neústupný postoj k otázkam svojej bezpečnosti a stanovili červenú čiaru v Európe pre USA a ich spojencov z NATO. Od tejto doby je západ tlačený zrýchleným tempom k vyhoveniu Ruska. Panika vyvrcholila 4.2.22 kedy „renomovaná“ agentúra Bloomberg zverejnila článok ohlasujúci začiatok ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.
.
 
(https://nypost.com/2022/02/04/bloomberg-accidentally-reports-that-russia-invaded-ukraine/ )
.

Začal obrovský presun vojenskej techniky USA a NATO k západným hraniciam okolo Ruska a Bieloruska (Pobaltské štáty, Poľsko, Ukrajina, Rumunsko …). Reálne sa pripravovala infraštruktúra na odvrátenie invázie ruských vojsk, u nás, sme mohli sledovať extra rýchle ratifikovanie zradcovskej obrannej dohody medzi USA a SR našimi „zahraničnými agentmi“- house negrami – vládnymi reprezentantmi nášho štátu.
.
Opakujem, sám Biden 10.2. zverejnil informáciu, že Rusi môžu začať s útokom 16.2.22.
.
(https://www.politico.com/newsletters/national-security-daily/2022/02/11/putin-could-attack-ukraine-on-feb-16-biden-told-allies-00008344 )
.
11.2. Briti vyzvali svojich občanov na opustenie Ukrajiny
.
(https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britanie-a-dalsi-zeme-vyzvaly-sve-obcany-aby-opustili-ukrajinu-40386955 )
.
Podobne aj Američania, ktorí dali svojim ľuďom čas 48hodín na opustenie krajiny.
.
(https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-stret-nizozemsko-japonsko-lotyssko-britanie.A220211_195255_zahranicni_pukk )
.
Sama CIA vydala správu o chystanom útoku.
.
(https://www.spiegel.de/politik/deutschland/krise-in-osteuropa-cia-rechnet-mit-russischem-angriff-kommende-woche-a-2e10a45f-b6eb-4b1a-b692-2edc64c04adf )
.
Ukrajinská armáda bola, podľa amerického úradníka, „na hrane, vystresovanejších ich predtým nikdy nevidel pri rozhovoroch.“
.
(https://twitter.com/LucasFoxNews/status/1492240825182560258 )
.
12.2. USA oznámili začiatok urýchlenej evakuácie veľvyslancov.
.
(https://twitter.com/ChristopherJM/status/1492390683239456769 )
.
Ešte v ten deň priliala olej do ohňa Zacharovová vyhlásením, že: „Rusko dospělo k závěru, že USA a Velká Británie jsou si vědomy některých silových akcí připravovaných na Ukrajině.“
.
(https://t.me/tass_agency/107689 )
.
Ukrajina začala evakuovať dokumenty zo svojej generálnej prokuratúry.
.
(https://vk.com/wall-123538639_2168593 )
.
13.2. Otvorene niektoré letecké spoločnosti ohlásili prerušenie civilnej leteckej dopravy na Ukrajine.
.
(https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/hrozi-preruseni-civilni-letecke-dopravy-nad-ukrajinou-40387007 )
.
14.2. Bol zverejnený článok o úteku oligarchov z Ukrajiny.
.
(https://strana.news/news/376620-vtorzhenie-v-ukrainu-13-fevralja-otmena-aviarejsov-i-zvonok-bajdena-zelenskomu.html , https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ukrajinska-pravda-oligarchove-a-podnikatele-opousteji-ukrajinu/2160864? , https://echo24.cz/a/S3zJa/z-ukrajiny-prchaji-predni-oligarchove )
.
14.2. Americká ambasáda v Kyjeve zničila svoje počítače a svoj telefónny systém.
.
(https://strana.news/news/376827-v-posolstve-ssha-v-kieve-unichtozhat-kompjutery-i-demontirujut-telefony.html )
.
14.2. Skoro mi pivo vyprsklo z úst na monitor, keď som večer čítal, ako rada Ukrajiny nebola uznášania schopná, pretože zo 400 poslancov sa na rokovaní zúčastnili len 23-ja. Hneď museli Ukrajinci riešiť problém „s dizertantstvom“ svojich volených zástupcov a tak: „Šéf proprezidentské frakce Služebník lidu oznámil, že předloží Nejvyšší radě návrh zákona, který zakáže úředníkům a poslancům opustit Ukrajinu v případě vyhlášení stanného práva.“
.
(https://t.me/rian_ru/145176 )
.

Atmosféra bola a stále je veľmi napätá, vyhrotená, nikto si nie je ničím istý, prečo je to tak?
.
.
RUSKÁ HRA?
.
.
Celý čas Rusi ubezpečujú v mainstreame svetovú spoločnosť, že žiadna panika nie je na mieste, že žiadny útok sa nechystá, nech sú všetci kľudní a vyslovene nech sa nebláznia. Opäť Zacharovová: https://cz.sputniknews.com/20220215/zacharovova-oznacila-ty-kdo-mluvi-o-pripravenosti-ruska-zautocit-na-ukrajinu-za-blazny-17628330.html .
.
15.2. prišlo vyvrcholenie a možná nápoveda k rozuzleniu problematiky. Rusi oficiálne oznámili, že začali s plánovaným sťahovaním svojich ozbrojených síl z cvičení.
.
(https://www.youtube.com/watch?v=YbTrMdgrTI8 , https://t.me/rian_ru/145270 )
.
A potom prišla jedna zaujímavá nenápadná informácia od Peskova, hovorcu prezidenta Putina, že: „Na pozadí zpráv s daty „ruské invaze“ Putin někdy žertuje, pokud se zveřejňuje přesný čas začátku války, řekl Peskov.“
.
(https://t.me/rian_ru/145268 )
.

Čo ak Rusi celý čas „blafovali“ a vo svojom vnútornom okruhu (neverejne) sa reálne dohadovali o spustení vojenskej operácie na zabratie Ukrajiny? Čo ak sa rozviedka západu (USA) tieto informácie pomocou svojich nastrčených (infiltrovaných) ľudí dozvedela a dostala „železobetónové“ záruky o chystanej akcií? Čo ak udalosti sú pascou ruskej kontrarozviedky na odchyt krýs vo vnútri Ruského štátu?
.
(viac informácii o konflikte nájdete na www.aktualnikonflikty.cz )
.
.

ZÁVER
.
.
Jedno viem, Rusi spravili zo západných elít a ich propagandistických médií totálnych blbcov. Dali obrovskú diskreditačnú ranu celému západu, ktorý neutrpel len hanbu, ale aj obrovské finančné straty na opatreniach snažiacich sa zabrániť strate Ukrajiny zo svojho vplyvu.
.
Uvidíme ako sa situácia ďalej vyvinie, horúcou vojnou určite nie, západ nemá dostatok prostriedkov, palív, záruk, na spustenie útočnej operácie, sami sa trasú strachom z prípadnej Ruskej akcie.
.
Ak by sa predsa len „naši“ zbrklí blázni odvážili k vojenskej provokácii, aby nestratili úplne svoju falošnú tvár, konflikt bude rýchly a jeho výsledkom bude zrýchlenie kolapsu korporátneho riadenia nad Európou.
.
Čaká nás postupné vytvorenie Euroázijského obchodného priestoru od Lisabonu po Vladivostok – Šach-mat.
.
Juraj Tušš

Referendum – Áno, či nie? Čo nás čaká?

18.01.2023

Opäť sa naša spoločnosť nachádza v kľúčovom bode, na križovatke, ktorá rozhodne o našej ďalšej ceste počas nadchádzajúcich náročných dní v roku 2023. Osobne obdobné križovatky pomenovávam ako IQ testy slovenského národa, pretože perfektne odzrkadľujú našu kolektívnu úroveň znalostí, a to nielen o riadení našej spoločnosti, nášho obyvateľstva, [...]

Šťastný nový rok 2023

26.12.2022

Pri hodnotení končiaceho roku by si kdejaký pesimista mohol povedať, že to bol najhorší rok, aký doteraz zažil. Ekonomický prepad, sociálna nestabilita – odsocializovanie spoločnosti, štatisticky najvyššia úmrtnosť obyvateľstva… Veru, bol to smutný rok, bláznivý rok a veľa bláznov spomedzi nás dostalo príležitosť zviditeľniť sa. Avšak ja som optimista [...]

Kultúra smrti

15.11.2022

..Všimnime si, všetky témy a udalosti, ktoré na Slovensku rezonujú od volieb z roku 2020, kedy sa na Slovensku zmenila moc pomocou vraždy dvoch ľudí a do vlády sa dostali zahraniční „poslušníčkovia“, sa dajú nazvať jedným pojmom – kultúrou smrti. .Či je to téma zdravotnícka, téma LGBTIQ+, naša „obranná“ agenda, volebná problematika, alebo podpora a pomoc [...]

petr pavel

Petr Pavel: Ukrajine dajme všetko, okrem jadrových zbraní

03.02.2023 19:45

Novozvolený český prezident Petr Pavel sa domnieva, že jediným obmedzením zbrojných dodávok Ukrajine by malo byť, že Kyjev nedostane jadrové zbrane.

František Mrázek

Kráľa českého podsvetia asi zabil nájomný vrah zo Slovenska

03.02.2023 18:40

Policajný zdroj povedal, že po 17 rokoch je už jasné aj to, kto si vraždu objednal.

stadion2

Banskú Bystricu čakajú radikálne úsporné opatrenia. Odskáče si to hokejový klub

03.02.2023 18:22

„Stáli sme pred hrozbou zatvorenia zimného štadióna, čo bola skutočne krajná možnosť,“ povedal primátor Ján Nosko.

Počúvajte pravdu, víkendový podcast

Korupcia na najvyšších miestach nie je, tvrdil Kaliňák. Keď je z nej obvinený, Slovensko si v protikorupčnom rebríčku polepšilo

03.02.2023 17:50

Zlepšenie Slovenska v rebríčku vnímania korupcie nie je ani tak zásluhou vlády, ako snahy polície a špeciálnej prokuratúry trestať „väčšie ryby“.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 55
Celková čítanosť: 150379x
Priemerná čítanosť článkov: 2734x

Autor blogu

Kategórie