Založ si blog

Boli sme svedkami súboja americkej rozviedky s ruskou kontrarozviedkou?

Posledné dni sú poznačené panikou okolo „ruskej agresie“, práve dnes mala, podľa slov prezidenta USA Bidena, vypuknúť vojenská operácia Rusov na zabratie územia Ukrajiny.
.
Čo sa deje? Ide o dohodnuté plnenie bezpečnostných zmlúv Američanmi snažiacich sa nestratiť vlastnú tvár, alebo ide o informačnú pascu pripravenú ruskou kontrarozviedkou? 
.

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí včera na svojom „telegrame“ zverejnila informáciu (parafrázujem), že deň 15.2. si zapamätáme ako deň porážky nad západnou propagandou. O niečo neskôr položila priamu otázku: „Všichni si pamatujeme, že americká agentura Bloomberg zveřejnila zprávu, že ,Rusko zaútočí na Ukrajinu‘ 15. února. Mohlo by toto dezinformační médium objasnit svou předpověď?“ (sputnik) ( https://strana.news/news/376905-u-lavrova-zajavili-o-provale-zapadnoj-propahandy.html )
.
.

STRUČNÝ PRIEBEH HISTÉRIE
.
.

Panika západu v mainstreame začala v januári pár týždňov po bezpečnostných rokovaniach medzi Ruskom a USA v Ženeve. Na rokovaniach prvýkrát v histórii Rusi presadzovali tvrdý neústupný postoj k otázkam svojej bezpečnosti a stanovili červenú čiaru v Európe pre USA a ich spojencov z NATO. Od tejto doby je západ tlačený zrýchleným tempom k vyhoveniu Ruska. Panika vyvrcholila 4.2.22 kedy „renomovaná“ agentúra Bloomberg zverejnila článok ohlasujúci začiatok ruskej vojenskej invázie na Ukrajinu.
.
 
(https://nypost.com/2022/02/04/bloomberg-accidentally-reports-that-russia-invaded-ukraine/ )
.

Začal obrovský presun vojenskej techniky USA a NATO k západným hraniciam okolo Ruska a Bieloruska (Pobaltské štáty, Poľsko, Ukrajina, Rumunsko …). Reálne sa pripravovala infraštruktúra na odvrátenie invázie ruských vojsk, u nás, sme mohli sledovať extra rýchle ratifikovanie zradcovskej obrannej dohody medzi USA a SR našimi „zahraničnými agentmi“- house negrami – vládnymi reprezentantmi nášho štátu.
.
Opakujem, sám Biden 10.2. zverejnil informáciu, že Rusi môžu začať s útokom 16.2.22.
.
(https://www.politico.com/newsletters/national-security-daily/2022/02/11/putin-could-attack-ukraine-on-feb-16-biden-told-allies-00008344 )
.
11.2. Briti vyzvali svojich občanov na opustenie Ukrajiny
.
(https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/britanie-a-dalsi-zeme-vyzvaly-sve-obcany-aby-opustili-ukrajinu-40386955 )
.
Podobne aj Američania, ktorí dali svojim ľuďom čas 48hodín na opustenie krajiny.
.
(https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ukrajina-rusko-stret-nizozemsko-japonsko-lotyssko-britanie.A220211_195255_zahranicni_pukk )
.
Sama CIA vydala správu o chystanom útoku.
.
(https://www.spiegel.de/politik/deutschland/krise-in-osteuropa-cia-rechnet-mit-russischem-angriff-kommende-woche-a-2e10a45f-b6eb-4b1a-b692-2edc64c04adf )
.
Ukrajinská armáda bola, podľa amerického úradníka, „na hrane, vystresovanejších ich predtým nikdy nevidel pri rozhovoroch.“
.
(https://twitter.com/LucasFoxNews/status/1492240825182560258 )
.
12.2. USA oznámili začiatok urýchlenej evakuácie veľvyslancov.
.
(https://twitter.com/ChristopherJM/status/1492390683239456769 )
.
Ešte v ten deň priliala olej do ohňa Zacharovová vyhlásením, že: „Rusko dospělo k závěru, že USA a Velká Británie jsou si vědomy některých silových akcí připravovaných na Ukrajině.“
.
(https://t.me/tass_agency/107689 )
.
Ukrajina začala evakuovať dokumenty zo svojej generálnej prokuratúry.
.
(https://vk.com/wall-123538639_2168593 )
.
13.2. Otvorene niektoré letecké spoločnosti ohlásili prerušenie civilnej leteckej dopravy na Ukrajine.
.
(https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/hrozi-preruseni-civilni-letecke-dopravy-nad-ukrajinou-40387007 )
.
14.2. Bol zverejnený článok o úteku oligarchov z Ukrajiny.
.
(https://strana.news/news/376620-vtorzhenie-v-ukrainu-13-fevralja-otmena-aviarejsov-i-zvonok-bajdena-zelenskomu.html , https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/ukrajinska-pravda-oligarchove-a-podnikatele-opousteji-ukrajinu/2160864? , https://echo24.cz/a/S3zJa/z-ukrajiny-prchaji-predni-oligarchove )
.
14.2. Americká ambasáda v Kyjeve zničila svoje počítače a svoj telefónny systém.
.
(https://strana.news/news/376827-v-posolstve-ssha-v-kieve-unichtozhat-kompjutery-i-demontirujut-telefony.html )
.
14.2. Skoro mi pivo vyprsklo z úst na monitor, keď som večer čítal, ako rada Ukrajiny nebola uznášania schopná, pretože zo 400 poslancov sa na rokovaní zúčastnili len 23-ja. Hneď museli Ukrajinci riešiť problém „s dizertantstvom“ svojich volených zástupcov a tak: „Šéf proprezidentské frakce Služebník lidu oznámil, že předloží Nejvyšší radě návrh zákona, který zakáže úředníkům a poslancům opustit Ukrajinu v případě vyhlášení stanného práva.“
.
(https://t.me/rian_ru/145176 )
.

Atmosféra bola a stále je veľmi napätá, vyhrotená, nikto si nie je ničím istý, prečo je to tak?
.
.
RUSKÁ HRA?
.
.
Celý čas Rusi ubezpečujú v mainstreame svetovú spoločnosť, že žiadna panika nie je na mieste, že žiadny útok sa nechystá, nech sú všetci kľudní a vyslovene nech sa nebláznia. Opäť Zacharovová: https://cz.sputniknews.com/20220215/zacharovova-oznacila-ty-kdo-mluvi-o-pripravenosti-ruska-zautocit-na-ukrajinu-za-blazny-17628330.html .
.
15.2. prišlo vyvrcholenie a možná nápoveda k rozuzleniu problematiky. Rusi oficiálne oznámili, že začali s plánovaným sťahovaním svojich ozbrojených síl z cvičení.
.
(https://www.youtube.com/watch?v=YbTrMdgrTI8 , https://t.me/rian_ru/145270 )
.
A potom prišla jedna zaujímavá nenápadná informácia od Peskova, hovorcu prezidenta Putina, že: „Na pozadí zpráv s daty „ruské invaze“ Putin někdy žertuje, pokud se zveřejňuje přesný čas začátku války, řekl Peskov.“
.
(https://t.me/rian_ru/145268 )
.

Čo ak Rusi celý čas „blafovali“ a vo svojom vnútornom okruhu (neverejne) sa reálne dohadovali o spustení vojenskej operácie na zabratie Ukrajiny? Čo ak sa rozviedka západu (USA) tieto informácie pomocou svojich nastrčených (infiltrovaných) ľudí dozvedela a dostala „železobetónové“ záruky o chystanej akcií? Čo ak udalosti sú pascou ruskej kontrarozviedky na odchyt krýs vo vnútri Ruského štátu?
.
(viac informácii o konflikte nájdete na www.aktualnikonflikty.cz )
.
.

ZÁVER
.
.
Jedno viem, Rusi spravili zo západných elít a ich propagandistických médií totálnych blbcov. Dali obrovskú diskreditačnú ranu celému západu, ktorý neutrpel len hanbu, ale aj obrovské finančné straty na opatreniach snažiacich sa zabrániť strate Ukrajiny zo svojho vplyvu.
.
Uvidíme ako sa situácia ďalej vyvinie, horúcou vojnou určite nie, západ nemá dostatok prostriedkov, palív, záruk, na spustenie útočnej operácie, sami sa trasú strachom z prípadnej Ruskej akcie.
.
Ak by sa predsa len „naši“ zbrklí blázni odvážili k vojenskej provokácii, aby nestratili úplne svoju falošnú tvár, konflikt bude rýchly a jeho výsledkom bude zrýchlenie kolapsu korporátneho riadenia nad Európou.
.
Čaká nás postupné vytvorenie Euroázijského obchodného priestoru od Lisabonu po Vladivostok – Šach-mat.
.
Juraj Tušš

Dnešná situácia vo svete – Východisko.

28.06.2022

Pre pochopenie súčasnej krízy vo svete, ktorá sa vyznačuje hlavne enormným hospodárskym prepadom, je dôležité uvedomiť si hlavnú príčinu jej vzniku. Ak pochopíme základný problém, veľmi ľahko uvidíme aj reálne východisko z dnešnej kritickej situácie. . . HLAVNÁ PRÍČINA . . Už Tomáš Baťa si uvedomoval, že akákoľvek hospodárska kríza, ktorá sa vo svete raz za [...]

O udalostiach na Ukrajine… Audio:

21.06.2022

O znásilnených bábätkách lyžičkou Rusmi sme sa napočúvali až-až, čo už bolo mimochodom tak cez čiaru, že sa nakoniec ombudsmanka Ukrajiny musela za ich šírenie ospravedlniť a priznala, že to boli z jej úst iba obyčajné klamstvá, ktorých účelom bolo zvýšenie dodávok zbraní zo zahraničia na [...]

Príbeh o tom, ako sa drogy šíria svetom.

18.06.2022

Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruska Mária Zacharová dnes zverejnila, na svojom telegramovom účte, veľmi zaujímavý príbeh o tom, ako, a za pomoci koho sa drogy pašujú do Ruska. . Citujem/kopírujem: . ——————————————————— O metódach, ktoré používajú [...]

Opičie kiahne

Na Slovensku potvrdili prvý prípad opičích kiahní

07.07.2022 14:07, aktualizované: 14:31

Ide o osobu vo veku 20 až 59 rokov.

Richard Sulík, SaS

Marušiak: Rozhodnutie SaS vrhá slovenskú politiku do vzduchoprázdna

07.07.2022 14:00

Podľa politológa Juraja Marušiaka čaká Slovensko čas politickej stagnácie, pričom sa nečrtá dobré východisko.

Jaroslav Naď

Naď: Hnutie OĽANO zatiaľ nedostalo list s požiadavkami SaS

07.07.2022 13:30

Dodal, že OĽANO určite nebude podporovať predčasné voľby.

Robert Fico

Fico obviňuje Matoviča s Hegerom z organizovanej skupiny

07.07.2022 12:23

Bývalý trojnásobný premiér a šéf opozičnej strany Smer Robert Fico obviňuje súčasné vedenie štátu a polície z organizovanej skupiny.

Juraj Tušš

Projekt:Z

Štatistiky blogu

Počet článkov: 42
Celková čítanosť: 94267x
Priemerná čítanosť článkov: 2244x

Autor blogu

Kategórie