Matovič je národný hrdina, alebo blázon?

5. februára 2022, Juraj Tušš, Aktuálna situácia

Možno bude toto najtrúfalejšia úvaha akú som kedy doposiaľ napísal, ale ešte raz sa pýtam, je Matovič hrdina, alebo blázon?

.

Moja trúfalosť polemizovania je o to väčšia, keď ubehlo len pár dní od odporúčania nášho ministra financií (Matoviča), aby naši ľudia začali nakupovať lacnejší tovar v zahraničí. Veru, väčšiu absurdnosť z úst ministra financií SR som za celý svoj život ešte nepočul. Výrok blázna ako vyšitý…, prečo mám potom potrebu uvažovať o hrdinstve tohto, (na oko?) očividne nestabilného človeka?

.

.

ZAHRANIČNÁ POLITIKA.

.

.

Pretože si v plnej miere uvedomujem problematiku našej štátnej politiky. Päť miliónové Slovensko nemá žiadnu vlastnú suverenitu, navyše patrí do sféry vplyvu, v ktorej sa suverenita štátov vôbec nenosí, a riadenie štátu priamo vychádza zo záujmového centra. Každý kto vám vraví opak, napríklad ako by zatočil so zločincami, ak by bol pri kormidle, ako by suverénne vystúpil z ÉU, nebodaj z NATO, ako by svojvoľne dozeral na každý obchod so zahraničím, a ak by bol tento obchod nevýhodný, ako napríklad nákup stíhačiek (atď.), tak by potom takýto obchod zrušil…, každý takýto človek vám buď vedome, alebo nevedome klame a zavádza vás.

.

Neviem či bolo v histórií obdobie, kedy mali naši predstavitelia rozviazanejšie ruky, ale rozhodne viem, že dnes sú už všetci naši aktívni politici pod silným zahraničným tlakom, dokonca až dozorom zahraničia zahraničných tajných služieb a taktiež pod drobnohľadom zahraničných spravodajských služieb – tzv. „NAŠICH“ médií. Akékoľvek vybočovanie z načrtnutých plánov, z pridelených „domácich úloh“ je okamžite rozpoznané, vyhodnotené a efektívnym spôsobom potlačené (väčšinou na ideologickej úrovni diskreditáciou pred obyvateľstvom v hlavných médiách…, žiaľ niektorí naši hrdinovia boli odstránení priamo fyzickou likvidáciou, títo nám už dnes nepomôžu).

.

Každý náš skutočne pronárodný politik pôsobiaci aktívne v politike (hlavne pokiaľ sa nachádza vo vláde) musí, minimálne od 90tych rokov, „bojovať“ (za nás) partizánskym bojom, respektíve musí hrať rolu dvojitého agenta, aby si zahraničie nevšimlo jeho skutočný zámer, jeho presvedčenie a aby bolo priam prekvapené, keď v rozhodujúcej chvíli „diverzným útokom“ zničí naštartovaný deštrukčný proces spustený zo zahraničia. Vyslovene treba ostať ukrytý a čakať na zdrvujúci výstrel, podobne ako ostreľovač.

.

.

JE MATOVIČ OSTREĽOVAČ?

.

.

A tu prichádzam k hlavnej polemike, je Matovič tento druh politika? Všimnite si, vo voľbách získal cca 25% voličských hlasov hlavne ľudí, ktorí si myslia, že vedia, a pritom v skutočnosti ani len netušia, nevedia o politike absolútne vôbec nič, čiže reálne odčlenil zo spoločnosti významnú časť ľahko z manipulovateľného davu…. a dal mu facku, riadnu facku (facka je FAKT – keď si porovnáte dôveru ľudí v Matoviča tesne po voľbách s dnešnými štatistickými číslami). Správanie sa Matoviča v uplynulom dvojročnom období sa len ťažko dá pochopiť zdravým rozumom bez použitia väčšej miery fantázie. Jedna chyba za druhou viedla nielen k sporom v spoločnosti, ale aj k sporom v rámci vládnej koalície. Čo však niekto vníma ako chybu, pre iného táto chyba môže byť zámerom v riadení. Matovič efektívne svojou vedomosťou?/nevedomosťou odkrýval faloš celej vládnej bandy, vytváral kontrast medzi bláznovstvom a realitou, a vytvoril príležitosť k prebratiu sa, zo svojej ovčej ilúzie, minimálne pre 25% celkových voličov zúčastnených na voľbách.

.

Raz dokonca spôsobil udalosť globálneho významu, vďaka ktorej sa vláda rozpadla, a neskôr, akoby zázrakom, sa opäť spojila „v novom zložení“ pod prezidentskou záštitou. Tou udalosťou bola aféra nečakaného dovozu vakcín SPUTNIK na Slovensko. Ak budete vnímať túto udalosť z čisto ideologického hľadiska, spôsobila otras nielen na Slovensku, ale aj vo väčšom počte krajín Európy, pretože automaticky nastolila dôležitú sériu otázok vo vtedajšej prebiehajúcej propagande očkovania: „Prečo sa máme dať očkovať len látkami vyrobenými priateľskými západnými spoločnosťami, ktoré teraz nemáme a nedajú sa zohnať, a prečo sa nemôžeme dať očkovať hneď očkovacou látkou, ktorú nám ASAP poslali priatelia z východu? Veď predsa ide o zdravie? Či?“

.

.

UDALOSŤ GLOBÁLNEHO VÝZNAMU OPÄŤ RAZ PRED PRAHOM NAŠICH DVERÍ.

.

.

Samozrejme, môže to byť len náhoda, a zdanie, veď blázni sú nevyspytateľní vo svojich rozhodnutiach. Preto si ešte netrúfam rozhodovať o výsledku načrtnutej analýzy. Počkám si.

.

Osobne vidím príležitosť na ďalší potenciálny výstrel nášho ostreľovača už v najbližších dňoch. V utorok v parlamente na rokovaní o obrannej dohode. Ak ostreľovač vystrelí a nejakým zázrakom sa podarí obrannú dohodu s USA v parlamente neschváliť, zásah spôsobí radikálnu zmenu kurzu slovenskej politiky, zloženia vládnych síl v našej politike a na pomyslenej svetovej šachovnici presun ruského strelca na pozíciu za amerického ukrajinského pešiaka.

.

Možno je to len moja trúfalosť, predstaviť si výraz tváre vlastizradcov, ktorí sa už kompletne odkryli pri podpísaní zradcovskej zmluvy, ale na druhej strane predstava na dôsledky a sled následných udalostí je pre mňa osobne veľmi príjemná. Veď si len skúste predstaviť, čo sa stane v takomto prípade, keď sa Američanom odmietne vstup na naše územie, veď už sú tu takmer jednou nohou!

.

.

ZÁVER.

.

.

Nechcem ísť zbytočne do hĺbky, v tomto momente by som hlbšou analýzou pôsobil viac deštrukčne ako užitočne, preto článok nechám tak ako je, bez rozhodnutia, bez výrazného priklonenia sa na nejaký rozhodujúci verdikt. Ešte počkám.

.

Pána Matoviča osobne nepoznám, neviem čoho je schopný, neviem či je len taký veľký blázon akým sa prezentuje posledných 20 rokov, alebo či je blázon so svedomím, ktorý začal pracovať pre niekoho iného, alebo či je génius a svojim dlhodobým bláznovstvom si časom vytvoril ideálnu streleckú pozíciu.

.

Nechám sa prekvapiť/sklamať v utorok pri rozhodovaní o veľmi dôležitom ťahu na svetovej pomyselnej šachovnici konfrontácie.

.

Viem si predstaviť, dokonca aj dnes, Matoviča v pozícií národného hrdinu, ale len v prípade, keď ešte raz, posledný raz vystrelí.

.

PÁN MATOVIČ ZAMIER!

.

.

Juraj Tušš